Нові члени ордену єпископів у Колегії Кардиналів та новий Віце-Камерленг
  • Птн, 01/05/2020 - 16:58
Папа Франциск підніс двох кардиналів до рангу кардиналів-єпископів і призначив нового Віце-Камерленга Святої Римської Церкви.

У п’ятницю, 1 травня 2020 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск вирішив ввести до Ордену Єпископів, прирівнюючи в усьому до кардиналів, які носять титули приміських дієцезій, кардинала Луїса Антоніо Таґле, з титулом Сан-Феліче-да-Канталіче-а-Ченточелле, Префекта Конгрегації Євангелізації народів.

Святіший Отець також підвищив до ранку кардиналів-єпископів кардинала Беніаміно Стеллу, Префекта Конгрегації в справах духовенства, надавши йому титул приміської дієцезії Порто-Санта-Руфіна.

кардинал Беніаміно Стелла і Папа Франциск

кардинал Беніаміно Стелла і Папа Франциск

Крім того, Папа призначив Віце-Камерленгом Святої Римської Церкви архиєпископа Ілсона де-Жезус Монтанарі, Секретаря Когрегації в справах Єпископів.

Колегія Кардиналів

Кожен кардинал, на знак особливої близькості з Єпископом Риму, носить титул однієї з церков Римської дієцезії або стародавніх приміських дієцезій. Згідно з рангу, вони поділяються на кардиналів-єпископів, до яких належать ті, які носять титул приміських дієцезій та патріархи Східних Католицьких Церков, що зберігають титул своїх патріарших осідків, кардиналів-пресвітерів, якими є кардинали, що очолюють місцеві Церкви в світі та носять титул римських храмів, та кардинали-диякони, якими є члени Римської Курії, що носять титули давніх римських дияконій.

Беручи до уваги зростання Колегії, Святіший Отець вирішив розширити склад Ордену Єпископів, ввівши у червні 2018 року до складу кардиналів-єпископів кардиналів П’єтро Пароліна, Леонардо Сандрі, Марка Уелле та Фернандо Філоні, прирівнявши їх в усіх правах до кардиналів, що носять титул приміських дієцезій. Тепер до цього грона приєднався також кардинал Таґле.

Камерленг і Віце-Камерленг Святої Римської Церкви

До обов’язків Камерленга належить адмініструвати матеріальні блага Апостольської Столиці, коли Папа є відсутнім, а також під час вакантності Папського престолу. У випадку смерті Папи саме Камерленг має її підтвердити та займається організацією похорону. До обрання нового Наступника святого Петра, разом з трьома кардиналами-помічниками, які щодня обираються шляхом жеребкування, займається вирішенням поточних справ Церкви. В цьому йому допомагає Віце-Камерленг.

Камерленгом сьогодні є кардинал Кевін Фаррелл, Префект Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, призначений на це служіння 14 лютого 2019 року. Посада Віце-Камерленга стала вакантною після того, як тодішній її посідач архиєпископ Джамп’єро Ґлодер 11 жовтня 2019 р. був призначений Апостольським Нунцієм на Кубі.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць