Нові деталі з життя Папи Пія ХІІ: есесівець мав вчинити замах на його життя
  • Втр, 19/09/2023 - 15:54

У дебатах навколо суперечливої позиції Папи Пія ХІІ під час ІІ Світової війни з’явились нові подробиці. Ватиканський архіваріус Джованні Коко розповів італійському виданню «Corriere della Sera», що кинджал зі свастикою, який знайшли у папських кімнатах у 1963 році навів Ватикан на слід планованого в 40-их рр. ХХ ст. замаху нацистського SS на життя папи.

Цей кинджал знайшов у папських апартаментах Іван ХХІІІ, наступник Папи Пачеллі. На запитання про походження цього меча відповідала сестра Паскаліна Лєнерт (1894-1983), колишня господиня в папських апартаментах. Вона розповіла, що кинджал Папі Пію ХІІ передав один есесівець, який отримав вказівку підрізати ним папу під час аудієнції, однак згодом відмовився виконувати цей наказ, пише wiara.pl.

За словами ватиканського архіваріуса, знахідка кинджалу є черговим доказом того, що Пій ХІІ перебував під значним тиском у 40-их роках. У той час також побоювались окупації Ватикану німецькими військами. Від вересня 1943 р. до червня 1944 р. німецькі війська окупували Рим, однак не заторкували Ватикан і будівлі, які йому належали в Римі. У жовтні 1943 р. SS депортували понад тисячу євреїв з Риму до концтабору Аушвіц.


Паломництво Святими місцями