О. Андрій Гах: Для українців на міграції дуже важлива духовна підтримка
  • Срд, 27/06/2018 - 10:04

Для українців на міграційних теренах дуже важлива духовна підтримка і вони чекають на свого священика. Про це заявив секретар ПМВ о. Андрій Гах під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, який розпочався у Зарваниці.

“Кожна єпархія має свої деканати, парафії і кожен з вас вже може думав про місце майбутнього служіння. А цей спецкурс для того, щоби представити інше служіння, може трохи незвичне для вас, - це те саме служіння для наших вірних, але поза межами своїх домівок і навітьпоза межами Батьківщини”, - зазначив о. Андрій, звертаючись до семінаристів.

Секретар ПМВ підкреслив, що потреба у священиках УГКЦ в країнах, якими опікується ПМВ – де немає ієрархічних структур УГКЦ, дуже актуальна.

“Це переважно країни Центральної, Східної і Західної Європи та Сходу. Наразі ситуація така, що є потреба всюди і всюди потрібні добрі священики. Наші люди, які виїхали за кордон, прагнуть бути присутніми на Богослужінні, чути рідну мову, поспілкуватися зі священиком, посповідатися. Коли ми з Владикою Йосифом Міляном здійснюємо душпастирські візити в різні країни і зустрічаємося з громадами, то всі просять священика напостійно. Для тихлюдей важлива духовна підтримка. І наш курс - це ніби зерно, яке може проросте і хтось з вас згодом поїде на служіння до Казахстану, Португалії або іншої країни, де є наші люди”, - зауважив отець Андрій.

Священик також відзначив, що ПМВ дбає не тільки про формацію вихованців семінарій, а й майбутніх їмостей – саме тому на три дні курсу запрошені дівчатасемінаристів, які плануютьпослужити Церкві в одруженому стані. Своїм досвідом з ними ділитимуться дружини священиків, які проживають на міграційних теренах.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць