О. Юстин Бойко: Без здорової сім'ї ми не побудуємо здорової Церкви
  • Птн, 26/05/2017 - 11:31

Від подружь залежить майбутнє Церкви. Тому так важливо дбати про єдність подружжя, зокрема на місійних теренах. Про це заявив експерт ПМВ о. Юстин Бойко, студит, представляючи богословсько-духовний аспект подружжя учасникам духовно-формаційного семінару в м. Евора, який проводить ПМВ для священиків УГКЦ у Португалії. 

“Чому для нас так важливо тримати подружжя в єдності? Бо від того залежить майбутнє нашої Церкви не тільки в Україні, але і тут, на міграції. Без здорової сім'ї ми не побудуємо здорової Церкви. А міграція чи не найбільше вдаряє по сім'ях, адже родини дуже часто вимушені розлучатися”, - зазначив о. Юстин.

Єромонах відзначив, що перша правда про подружжя записана у Книзі Буття. “Там говориться, що людина є створена Богом на його образ і подобу. Відповідно, подружжя - це є твір не людських рук, а Божих. На тому базується концепція шлюбу як таїнства. Якщо б це був вибір тільки самих людей, але без Божого промислу, то ми б не мали підстав говорити про шлюб як таїнство”, - зауважив священик. - Книга Буття говорить про те що шлюб творять двоє людей, - чоловік і жінка - яких Господь сотворив. Вони рівні щодо гідності між собою. Третє завдання, яке Господь ставить перед подружжям, - будьте плідними і наповнюйте цю землю. Тобто пряме завдання подружжя – народження дітей”.

Новий Завіт, зауважив о. Юстин, так само гостро порушується питання подружжя. “У Євангелії від Івана, яке ми читаємо завжди під час шлюбу, Апостол зауважує, що переміна води на вино - це було перше чудо, яке сотворив Господь. Христос, натомість, звертає увагу на чистоту подружжя, чистоту відносин і каже: "Хто подивиться на жінку з пожаданням - той вже згрішив у своєму серці". Христос доцінює гідність і роль жінки, незважаючи на її різні моральні переступи”, - підкреслив о. Юстин Бойко.

Розповідаючи про римське суспільство, священик відзначив, що воно було поділене не касти, а отже між рабами і елітою шлюб не був можливий. І Апостол Павло ліквідував цей бар’єр, і саме з його приходом починаються подружжя різних каст.

“Підсумовуючи навчання Нового Завіту - подружжя є Богом сотворене, єдине і неділиме аж до смерті і його завдання - продовжувати род людський”, - наголосив єромонах.

Священик також зауважив, що тільки за останнє століття у Католицькій Церкві було видано близько 20 документів, які напряму чи опосередковано стосуються подружжя. О. Юстин розповів, зокрема, про енцикліки Павла VI, Івана Павла ІІ, Бенедикта XVI та документи Папської ради у справах сім'ї.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць