Обер-церемонімейстр двох Пап про післясоборну та дособорну Месу
  • Втр, 22/07/2014 - 19:38

Архиєпископ Маріні, який був обер-церемонімейстером Івана Павла ІІ та Бенедикта XVI, порівняв ставлення двох Пап до Літургії.

«Папа Іван Павло ІІ був святим ІІ Ватиканського Собору. Він став єпископом у сорок два роки, коли починався Собор. І він сам сказав, що Собор, а передусім участь у цьому Соборі, допомогла  йому знайти рівновагу своєї віри», — сказав CREDO Голова Папського комітету з Міжнародних Євхаристійнихконгресів архиєпископ П’єро Маріні під час свого візиту в Україну.

«Вся активність Івана Павла ІІ була впровадженням ІІ Ватикансько собору, це стосувалося також Літургії. Відвідуючи всі спільноти світу, Іван Павло ІІ завжди звершував Літургію такою, якою її хотів бачити ІІ Ватиканський Собор. Він був найбільш автентичним свідком Літургії ІІ Ватиканського Собору.»

Натомість Папа Бенедикт більш прихильно ставився до Тридентської Меси, також він намагався повернути до Католицької Церкви лефевристів.

«Закликаючи наново до єдності в Католицькій Церкві групу Лефевра, Бенедикт XVI дозволив відправляти Літургію Пія V. Але ця група так і не повернулася до Церкви», — сказав архієпископ Маріні.

Чи буде до соборна Меса відправлятися і надалі, стане відомо згодом, сказав ієрарх, але, на його думку, ця тема не є у Церкві актуальною.

«Мусимо зрозуміти, що ця проблема не є глобальною, а стосується малої групи людей. Наприклад, у Церкві в Африці чи Азії нікому навіть до голови не приходить відправляти Літургію Пія V. Також не всіх цікавить це питання у Європі».

Нагадаємо, 7 липня 2007 року Папа Бенедикт XVI в Motu proprio «Summorum Pontificum» встановив, що Латинська Меса може відбуватися у двох формах: «ординарній», (у тій, що відправляється нині), т.з «Novus Ordo», і «екстраординарній», тобто Тридентській (в редакції 1962 року).

Діалог Ватикану з братством Святого Пія Х закінчився невдачею. Лефевристи відмовилися підписати Доктринальну преамбулу та відмовилися визнавати ІІ Ватиканський Собор.


Паломництво Святими місцями