Одностатеві «шлюби» і сурогатне материнство - шлях до варварського майбутнього
  • Суб, 19/07/2014 - 21:20

Цілий розділ останнього номера французького журналу «Le débate» присвячений «одностатевим шлюбам» і особливо долі дітей, яких ці пари бажають виховувати як своїх власних. Відкриваючи дебати з цього питання, авторитетний журнал пропонує насамперед поглянути на нього з антропологічної точки зору, виявляючи його значення для суспільства, - а не тільки в перспективі прав, які захищають прихильники «шлюбу для всіх».

За словами філософа Поля Тібо, колишнього директора журналу «Esprit», така відкритість до глибших роздумів сама по собі вже є нововведенням на загальному тлі придушення усіляких дебатів на тему гомосексуальних шлюбів, - оскільки закон про одностатеві союзи нібито всього лише визнає те, що давно відбулося в суспільстві. Тібо це заперечує, стверджуючи, що мова йде не про «визнання» специфіки гомосексуальних союзів, а якраз про протилежне: закон пропонує забути, що вони «інші».

Відсутність дискусії з цього питання, згідно з французьким інтелектуалом, пояснюється цілковитою «приватизацією» всього, що стосується шлюбу та дітонародження. Ця приватизація, загнання питання в приватну сферу заперечує право робити його предметом публічних дебатів. Перекреслення інституційного характеру сім'ї веде до того, що сім'ю укладають в рамки тимчасового - якогось контракту або сьогохвилинних почуттів - не припускаючи жодної відповідальності  за майбутнє.

Соціолог Наталі Еніш, зі свого боку, підкреслює, що в ім'я рівності матримоніальні права і закони про усиновлення піддаються серйозним видозмінам, і це відбувається тому, що концепція різноманітності була зведена до концепції нерівності, а потім і несправедливості. Подібний ухил заснований на звуженні поняття справедливості, яке зводиться до рівності. Однак не слід забувати, що соціальні права засновані на справедливості, а не на рівності. Саме забуття цієї істини призвело до того, що з'явилося «право на дитину», - а це право не може бути допустимим, оскільки воно ґрунтується на зловживанні поняттям  рівності.

Психоаналітик Моріс Берже, в свою чергу, аналізує результати досліджень, покликаних визначити, чи впливає гомосексуалізм «батьків» на розвиток дітей одностатевої пари. Виявляється, що такі пари по суті своїй є «ідеологічними» і «не заслуговують довіри», - такі результати аналізу.

Психотерапевт Катрін Дольто жорстко критикує будь-яку форму виношування дитини для інших, вважаючи сурогатне материнство «дітовиробництвом», що робить дітей об'єктом фінансових трансакцій. Це жахливе явище, і воно можливе лише в «контексті небаченої досі меркантилізації живої істоти». Досвід Катрін Дольто в галузі дитячої психології змушує її беззастережно відкинути сурогатне материнство, оскільки вже широко відомо, що внутрішньоутробна фаза розвитку дитини є вирішальною для психічного розвитку дитини і для формування її людяності.

Дольто бачить в сучасних тенденціях небезпеку для майбутнього, на яку багато хто воліє закрити очі. «Є тісний і активний зв'язок, - каже вона, - між тим, як суспільство ставиться до вагітності, першого етапу життя дитини, і тим, як ці діти вплинуть на життя суспільства. Не приділяти серйозної уваги дітям, що народжуються,  означає підготувати собі шлях до варварського майбутнього».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць