«Open Doors»: все більше християн зазнають переслідувань
  • Срд, 27/12/2023 - 16:16

Під час молитви «Ангел Господній» у Ватикані, посилаючись на свято святого первомученика Стефана, яке припадає на вівторок, Папа Франциск запевнив у своїй близькості до християн, які зазнають дискримінації, і закликав їх залишатися в любові до всіх і мирно боротися за справедливість і релігійну свободу. Як нагадує міжконфесійне агентство допомоги «Open Doors», кожен сьомий християнин у світі зазнає переслідувань, відкрите насильство проти них зростає.

Про це повідомляє Римсько-Католицька Церква в Україні з посиланням на сторінку КАІ

У 50 країнах світу, згідно з поточним Світовим індексом переслідувань міжнародного агентства допомоги переслідуваним християнам, зареєстровано понад 360 мільйонів християн, які стикаються з високим або надзвичайно високим рівнем переслідувань і дискримінації.

В результаті насильства все більше і більше християн живуть в ізоляції, невпевненості та страху піддатися нападу. Насильство, що наростає по спіралі, також має наслідки для цілих суспільств і майбутніх поколінь, попереджає агентство з надання допомоги, яке працює з 1955 року.

Напади на релігійні меншини проявлялися як у фізичному, так і в матеріальному вимірах, у закритті церков, арештах, примусових шлюбах, знущаннях, вигнанні, обшуках будинків чи магазинів, нападах на церковні будівлі та інші християнські споруди, такі як школи чи лікарняні відділення. Навіть церкви більше не були безпечними місцями. У багатьох випадках священнослужителі були вбиті або були змушені покинути регіон, підкреслюється в доповіді.

«Open Doors» попереджає, що крім вже видимої шкоди, негативні наслідки насильства торкнуться і майбутніх поколінь, оскільки молоді люди часто виростають без освіти і тому більш вразливі перед екстремістськими групами. За даними вашингтонського дослідницького центру Pew Research Center, християни також є релігійною спільнотою, яка найбільше наражається на ризик зростання насильства через свою віру.

Переслідування християн за віру здійснюється урядами деяких країн, але часто також і екстремістськими релігійними та політичними групами. За даними «Open Doors», Іран і Китай є двома негативними прикладами того, як режими діють проти «інакодумців», таких як християни, в своїх країнах.

Згідно з поточним звітом, насильство проти християн значно зросло в Нігерії та країнах Африки на південь від Сахари. Насильство поширюється по всьому Чорному континенті: Сахель, басейн озера Чад, східне узбережжя Африки аж до Мозамбіку і Камеруну вже постраждали від ісламського терору. Зокрема, Камерун, де більшість населення складають християни, переживає жорстокі напади бойовиків Боко Харам на християнські села на півночі країни. За даними «Open Doors», там відбуваються насильницькі навернення в іслам і викрадення людей.

Маніпур на північному сході Індії вже кілька місяців є ареною сутичок через напруженість у відносинах між найбільшою етнічною групою мейтеїв, які переважно є індуїстами, і меншиною кукі-зомі, яка переважно є християнами. Християни, християнські церкви та установи все частіше стають об’єктами нападів: нещодавно було вбито 60 християн, 35 000 християн були змушені тікати, 397 церков і 6 християнських установ були зруйновані.

В результаті, в липні Європейський Парламент в Брюсселі прийняв термінову резолюцію щодо інцидентів в Маніпурі. Резолюція закликала місцеву владу вжити всіх необхідних заходів, щоб «негайно зупинити триваюче етнічне і релігійне насильство”.

Заснована в 1955 році, міжконфесійна організація допомоги «Open Doors» – це мережа з 25 асоціацій в Європі та Америці, які мобілізують людей на допомогу переслідуваним християнам. В організації працює майже 1 400 осіб по всьому світу. Open Doors допомагає переслідуваним християнам незалежно від їхнього віросповідання в більш ніж 70 країнах світу. Її проєкти включають взаємодію з ув’язненими, роботу в надзвичайних ситуаціях і з травмами, постачання Біблій і християнської літератури, навчання церковних лідерів і підтримку сімей вбитих християн. Водночас вона інформує громадськість про переслідування християн у 21 столітті, організовує лекції та зустрічі, випускає публікації, заохочує до молитви за тих, хто постраждав від переслідувань, і закликає до конкретної підтримки. Раз на рік вона також публікує Всесвітній індекс переслідувань, в якому представляє ситуацію з християнами в 50 країнах, де вони зазнають найбільших переслідувань.