Останнього дня Зустрічі східних католицьких ієрархів Європи мощі «апостола миру» виставлять для привселюдного почитання
  • Чтв, 23/10/2014 - 19:03

Ми повинні наново осмислити 25-річчя свободи УГКЦ. Для початку святкування цього ювілею ми обрали Львів, бо саме це місто 25 років тому стало осердям визволення найбільш переслідуваної Церкви XX століття.

Про це сказав Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав під час прес-конференції 23 жовтня 2014 року у Львові в рамках Зустрічі східних католицьких ієрархів Європи, яка цього року присвячена 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля.

Він також повідомив, що в рамках відзначення цього ювілею в суботу, 25 жовтня, відбудеться урочиста академія у Львівському оперному театрі. Під час заходу, як і щороку, вручать лауреатам відзнаки імені блаженного священномученика Омеляна Ковча і офіційно відкриють Рік митрополита Андрея Шептицького.

Завершиться Зустріч східних католицьких ієрархів Європи в неділю, 26 жовтня, Архиєрейською Божественною Літургією в соборі Святого Юра. Під час Богослужіння виставлять для привселюдного почитання мощі святого Папи Івана Павла II. «Цей Папа увійшов в історію як той, що зруйнував Берлінський мур. Саме за його заступництвом УГКЦ була легалізована. Тому моліться до нього як до «апостола миру», - закликав Глава УГКЦ.

За словами владики Венедикта, Єпископа-помічника Львівської архиєпархії, ще одного учасника прес-конференції, цими днями УГКЦ подякує Господеві за «два світильники Церкви» - слуги Божого митрополита Андрея та блаженного священномученика Омеляна Ковча, які незалежно від обставин завжди свідчили про Бога.

Наприкінці прес-конференції Блаженніший Святослав розповів про своє бачення святкування Року митрополита Андрея в УГКЦ. Найперше, він повідомив, що протягом цього періоду відбуватимуться церковні заходи, які допоможуть наново відкрити постать митрополита. Бо «він великий, але не знаний». «Я б волів, щоб цього року українці прочитали послання владики Андрея «Як будувати рідну хату».  А ми робитимемо все від нас залежне, щоб невдовзі завершився процес його беатифікації. Закликаю всіх молитися за його прославу», - сказав наприкінці Глава УГКЦ.