Освячення Хресної Дороги у Шаргороді здійснить патріарх Єрусалима
  • Суб, 02/03/2024 - 23:35

Освячення так званої Кальварії Шаргородської заплановане на 25 червня 2024 року. Приїзд кардинала до України – це не лише нагода освятити стояння, а й разом молитися за мир, якого потребує як наша Батьківщіна, так і Свята Земля.

За словами ординарія Кам’янець-Подільської дієцезії Леона Дубравського запрошення патріарха Єрусалиму освятити стояння Хресної Дороги – це вираз єдності у палкому прагненні миру.

Міністр провінції Архангела Михаїла Ордену Братів Менших, яка опікується санктуарієм Страстей Господніх та Хресною Дорогою у Шаргороді отець Бенедикт Свідерський, так прокоментував цю подію: «Шаргородська Кальварія нам нагадує Єрусалим, ту Хресну Дорогу, якою йшов Ісус Христос. Освячення це не є закінчення, а певна кульмінація, коли ми віддаємо ці каміння для Господа Бога, щоби все це служило для Божої слави. Найкраще, щоби це зробив хтось із Єрусалиму. Оскільки кардинал П’єрбаттіста Піццабалла є патріархом Єрусалиму, і щоб у цьому була єдність між нами і ними, єдність між нашою Хресною Дорогою і тією оригінальною, ми запросили патріарха до нас. Ми знаходимося у стані війна, також і вони досвідчують цей тягар. Ми як християни, представники різних народів та національностей, єднаємося, щоби молитися про мир».

Нагадуємо, спорудження каплиць Хресної Дороги у Шаргороді триває понад 10 років. Це перша культова споруда, яка нараховує 15 каплиця та будується зусиллями католицьких та православних меценатів.