Пакистан – небезпечна країна для релігійних меншин
  • Чтв, 19/06/2014 - 10:01

Пакистан – одна з найнебезпечніших країн у світі для релігійних меншин, про це повідомляє нове дослідження організації «Міжнародні права меншин».

У документі йдеться про те, що з 1980 року атаки на групи релігійних меншин збільшилися, а також «навмисні вбивства» сягнули безпрецедентного рівня. «Ненависницькі промови на адресу меншин розповсюджуються доволі відкрито», — згадується у тексті. Звіт, що ґрунтується на офіційній статистиці, повідомляє, що спільноти шиїтів та хазарейців сягають «тривожного рівня» й критикує «зовсім неадекватну» відповідь Пакистанського уряду, який «мав би чітко висловитися, що такі атаки неприпустимі й не можуть залишитися безкарними».

«Закриваючи очі на жорстокість, уряд узаконює культуру безкарності щодо бойових угрупувань, поки релігійні меншини щодня живуть у страсі». Якщо злочинців не притягнуть до відповідальності якнайшвидше, може вилитися ще більше насильства на групи меншин». У звіті зазначається, що напади скоюють три бойових угрупування: Сипах – Сахаб Пакистан, Лашкар-е-Джангві і Техрік-і-Талібан Пакистан. Їхніми основними мішенями крім уже вищезазначених є інтелігенція, лікарі, правники, політики, бізнесмени, релігійні лідери й захисники прав людини. Згідно з інтерв’ю, яке дали активісти, ці напади мають на меті деморалізувати та принизити спільноти меншин у Пакистані, щоб примусити їх покинути країну. Звіт наголошує на «кліматі страху», що підживлюється ще й кампанією ненависті, яка супроводжується в мечетях, школах, публічних місцях та соціальних медіа.