Папа дітям-місіонерам: не можемо не бажати, щоб усі були спасенні
  • Пон, 02/10/2023 - 13:39

У листі з нагоди 180-річчя Папської дитячої місіонерської організації Папа Франциск поділився з наймолодшими місіонерами думками про покликання дбати про спасіння інших і незамінну роль молитви в місії.

Дізнавшись із листів французьких місіонерів про те, що в Китаї чимало дітей помирали через голод і покинення, єпископ Шарль де Форбін-Янсон, турбуючись як про фізичне, так і духовне спасіння, 1843 року заснував Папську Організацію Святого Дитинства, що є однією з Папських Місійних Організацій, згуртовуючи наймолодших під знаком свідчення про Ісуса та солідарності з ровесниками. Про це нагадав Папа Франциск у посланні з нагоди 180-річчя цієї організації, що було оприлюднене 1 жовтня 2023 р., в день літургійного вшанування святої Терези з Лізьє, Небесної покровительки місій, та в перший день місяця, який в католицькій Церкві особливим чином присвячений місіям.

Учні та місіонери

Тож вказуючи на постать засновника, Святіший Отець зазначає в листі до його послідовників, що з цієї місіонерської ревності можемо почерпнути «перший важливий урок», який полягає у «турботі про спасіння інших». «Як справжні учні Ісуса, розвиваючи в собі серце, подібне до Його серця, ми не можемо не бажати, щоб усі були спасенні. Так розпочалася ваша прекрасна асоціація, яка і сьогодні, через 180 років, активна і жива, навчає багатьох дітей і підлітків в усьому світу бути учнями-місіонерами», – зазначає Наступник святого Петра.

Перший місіонерський акт – молитва

Далі Папа зауважив, що цього року припадає 150-річчя від дня народження особливого члена цієї організації – святої Терези від Дитятка Ісуса, покровительки місій, яка вписалася до неї в семирічному віці. В день її літургійного спомину Єпископ Риму пропонує саме від неї почерпнути «друге цінне повчання», яке полягає в тому, що «своєю молитвою, навіть якщо ми малі, можемо зробити свій внесок у те, щоб Ісуса знали і любили, мовчки допомагаючи іншим творити добро». «Молитва, як вчить нас свята Тереня, – це перша місіонерська дія, і вона може досягнути кожного куточка світу, кожну дитину та підлітка, кожного місіонера. Ось чому я заохочую вас зростати через неї в дружбі з нашим Спасителем, а також у дружбі між собою і між усіма дітьми та підлітками світу, щоб бути миротворцями», – пише Святіший Отець, дякуючи дітям і їхнім батькам та аніматорам, заохочуючи їх залишатися вірними гаслу організації, яке звучить: «діти моляться за дітей, діти євангелізують дітей, діти допомагають дітям».


Паломництво Святими місцями