Папа дітям з Африки: будьте послами миру, щоби світ відкривав красу любові
  • Пон, 29/05/2023 - 16:21

Не зрікатися своїх мрій, розвивати таланти та підтримувати зв’язок з корінням заохотив Папа Франциск африканську молодь, зустрічаючись із представниками країн континту в контексті відзначення Дня Африки.

«Одним із багатств Африки є великий інтелект її молоді», – наголосив Папа Франциск, зустрічаючись у понеділок, 29 травня 2023 р., з групою підлітків з африканських країн, які прибули до Риму в контексті відзначення Дня Африки, що припадає 25 травня, в річницю створення Африканського Союзу, заснованого 25 травня 1963 року. Промовляючи до них, він зауважив, що цей день є символом боротьби за визволення, розвиток і прогрес, за цінування та поглиблення африканської культурної спадщини.

«Ви, – сказав Святіший Отець, – є знаком цього багатого культурного розмаїття. Заохочую вас не боятися бути “іншими”, свідчити про красу великодушності, служіння, чистоти, мужності, прощення, боротьби за справедливість і спільне благо, любові до бідних і суспільної дружби».

Не зрікатися мрій

Папа зазначив, що африканська земля має перед собою величезні виклики, як тероризм, погане управління, корупція, молодіжне безробіття, конфлікти, наслідки кліматичних змін. Все це може привести до почуття безсилля та до знеохочення. «Однак, ви – молоді, носите в собі численні таланти, розвиваєте великі амбіції, маєте великі мрії: ідіть за великими мріями», – закликав Святіший Отець, заохочуючи ніколи не відмовлятися від мрій, не хоронити своє покликання, ніколи не опускати руки. Тож підкресливши, що одним із багатств Африки є інтелект її молоді, Папа побажав, щоб їхні зусилля в навчанні «причинилися до загальнолюдського та цілісного розвитку в суспільстві».

Діалог між поколіннями і будування миру

Ще одним важливим моментом Святіший Отець назвав необхідність дозволити на те, щоби нас просвітлювало свідчення похилих віком. «Діалог з корінням, діалог з похилими віком, з дідусями й бабусями, з тими, хто прийшов перед нами, дає нам змогу прямувати далі», – сказав він, виокремивши один з великих життєвих викликів, яким є будування миру. «Ви добре знаєте, що ми переживаємо важкий період, що наше людство перебуває в небезпеці. Ми – в серйозній небезпеці. Тому живіть миром навколо себе й усередині себе. Будьте послами миру, щоби світ наново відкрив красу любові, життя разом, братерства та солідарності».


Паломництво Святими місцями