Папа: для католицьких медичних закладів не існує негідного життя
  • Пон, 18/10/2021 - 17:24
В процесі лікування та медичних досліджень на першому місці повинна бути конкретна хвора людина, бо католицька охорона здоров’я покликана свідчити своїми справами, що не існує негідного чи викинутого життя. На цьому наголосив Папа Франциск під час аудієнції з представниками Фундації університету «Rome Biomedical Campus».

У понеділок, 18 жовтня 2021 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції представників Фундації університету «Rome Biomedical Campus», що була заснована 2015 року з метою сприяти науковим дослідженням та підтримувати цей навчальний заклад й університетську поліклініку.

Звертаючись до учасників аудієнції, Святіший Отець зауважив, що їхня зустріч відбувається у день літургійного спомину святого Луки, якого апостол Павло називав «любим лікарем» (Кол 4, 14). Папа звернув увагу на важливість того, аби в процесі лікування та медичних досліджень ставити на перше місце хвору людину. Саме до цього закликав засновник університету «Rome Biomedical Campus» блаженний Альваро дель Портільо, що від 1982 до 1994 року очолював Прелатуру Папського права «Opus Dei».

 

Приязне і людяне ставлення до пацієнтів

Єпископ Риму пояснив, що ставити на перше місце конкретну людину, а не ідеї, чи проекти, означає цікавитися її життєвою історією, її досвідом, «налагоджуючи приязні стосунки, які зцілюють серце». «Любов до людини, особливо, в її уразливості, в якій просвічується живий образ розп’ятого Христа, є характерною рисою християнського способу життя і її ніколи не можна втрачати», – наголосив він, додаючи, що Фундація університету «Rome Biomedical Campus» та католицькі структури охорони здоров’я загалом покликані своїми справами свідчити, що не існує негідних чи викинутих життів, через те, що вони не відповідають критеріям прибутку. Всі медичні заклади, зокрема, християнські, повинні бути місцем, де особливу увагу приділяють піклуванню про людину, де практикується “терапія людської гідності”.

Поєднання науки і лікування

Святіший Отець підкреслив також важливість науки та досліджень, бо «лікування без науки марне, так само як наука без лікування стерильна», а їхнє поєднання вчиняє медицину мистецтвом, «яке залучає розум та серце, поєднує знання та співчуття, професіоналізм та милосердя, компетентність та співпереживання».

Папа подякував членам Фундації університету «Rome Biomedical Campus» за те, що у сфері наукових досліджень вони дбають про людяність, і не забувають, що, насамперед, потрібно дбати не про прибутки, а про потреби хворих. Він також дав позитивну оцінку тому, що ця фундація надає фінансову допомогу малозабезпеченим студентам.

 

Співпраця та далекоглядність у сфері медичних досліджень

Як підкреслив Єпископ Риму, пандемія унаочнила важливість співпраці задля вирішення проблеми, і цю логіку повинні втілювати всі заклади охорони здоров’я, особливо католицькі. «Милосердя вимагає дарування: знаннями, професійністю та наукою потрібно ділитися», – зазначив він.

Папа зауважив, що наука повинна бути спрямована на те, аби лікувати хворобу в її глибині. Наприклад, у випадку з вакцинами, необхідно не лише допомагати країнам, які мають менше вакцин, але й здійснювати це з далекоглядністю, а не через поспіх багатих держав, що бажають гарантувати собі безпеку.

Святіший Отець наголосив, що «для того, аби дійсно творити добро, потрібно сприяти науці та її цілісному застосуванню», а для цього потрібно розуміти контексти і плекати культуру охорони здоров’я. «Це непросто, – додав він, – це справжня місія, і я сподіваюся, що католицька охорона здоров’я буде дедалі активнішою в цьому як вираження екстравертної Церкви, Церкви, що виходить назовні».


Уська Орися -- доктор теології

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць