Папа до богоспосвячених осіб Єгипту: Будьте сіячами надії та будівничими мостів
  • Суб, 29/04/2017 - 21:22

Останнім етапом Апостольського візиту Папи Франциска до Єгипту були відвідини патріаршої семінарії Коптської Католицької Церкви, де навчається приблизно 30 семінаристів, отримуючи відповідну богословську освіту. У семінарії відбулась зустріч Святішого Отця із священиками,  ченцями, черницями та семінаристами. У зустрічі, яка пройшла у формі Літургії Слова, взяло участь понад 1500 богопосвячених осіб, які з цієї нагоди відновили свої чернечі обіти.

Папа Франциск закликав духовенство і ченців Єгипту наслідувати приклад святих подвижників цієї землі: святого Павла Пустельника, святого Антонія та інших святих пустельників.

«Ми шануємо Святий Хрест, знаряддя і знак нашого спасіння, – підкреслив Папа. – Хто втікає від Хреста, той втікає від Воскресіння».  Він закликав «вірити, свідчити істину, сіяти й вирощувати, не чекаючи врожаю».
Святіший Отець звернув увагу богопосвячених осіб на спокуси, які можуть викликати в їхньому житті знеохоту, зневіру, песимізм. Серед них він підкреслив спокусу йти за течією, а не вести за собою, постійно скаржитись і нарікати, займатись плітками та піддатись спокусам заздрості, прагнення порівнювати себе з іншими, спокусам «фараонства», тобто закам’янілості серця до Бога і до ближніх, індивідуалізму, жити згідно з приказкою «після мене хоч потоп». Ще одна спокуса – це жити без компаса і без мети, розділяючи своє серце між Богом та світським життям.

«Чим більше ми вкорінені у Христі, тим більше ми живі й плідні!» – сказав на закінчення Папа Франциск, віддаючи богопосвячених осіб, всю країну та її мешканців під покров Пресвятої Родини.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць