Папа до парохів: ділитися радощами й труднощами Божого люду
  • Птн, 03/05/2024 - 12:12
У посланні до парохів Святіший Отець закликає парафіяльних священників плекати залучення всі членів церковної громади у звіщенні Євангелія, відкриваючи багатство скарбів для євангелізації.

У четвер, 2 травня 2024 р. Папа Франциск зустрівся з учасниками Міжнародної зустрічі «Парафіяльні священники для Синоду». Подію, яка тривала від 29 квітня по 2 травня неподалік Риму, організував Генеральний секретаріат Синоду та Дикастерія у справах духовенства щоб почути досвід священників у місцевих Церквах. З нагоди цієї зустрічі Святіший Отець написав листа до парохів.

Шлях ступання разом

На початку послання Папа Франциск висловлює парохам вдячність за їхнє служіння та великодушну працю, яку вони щодня здійснюють, «сіючи Євангеліє на всіх видах ґрунту» (пор. Мк. 4,1-25). «Парафіяльні священники зсередини знають життя Божого люду, його труднощі й радощі, його потреби й багатства. Ось чому синодальна Церква потребує своїх парафіяльних священиків: без них ми ніколи не зможемо навчитися ступати разом, ніколи не зможемо стати на той шлях синодальності, який є шляхом, якого Бог очікує від Церкви третього тисячоліття», – зауважує він.

Ставати учнями-місіонерами

За словами Святішого Отця, ми ніколи не станемо місіонерською синодальною Церквою, якщо парафіяльні спільноти не зроблять характерною рисою свого життя участь усіх охрещених у єдиній місії звіщення Євангелія. «Тому необхідно, щоб парафіяльні громади дедалі більше ставали місцями, звідки охрещені виходять учнями-місіонерами і куди вони повертаються, сповнені радості, щоб ділитися чудесами, які творить Господь через їхнє свідчення (пор. Лк. 10,17)», – зазначає Папа.

Наступник апостола Петра вказує на виклик, який полягає в тому, щоб посвячуватися молитві, розпізнаванню та апостольській ревності задля того, щоб служіння супроводу церковних спільнот було пристосоване до потреб місійної синодальної Церкви. «Той, хто нас покликав і висвятив, запрошує нас сьогодні прислухатися до голосу Його Духа і рухатися в напрямку, який Він вказує. В одному ми можемо бути впевнені: Він не залишить нас без Своєї благодаті. – підкреслює Святіший Отець. – На цьому шляху ми також дізнаємося, як звільнити наше служіння від тих аспектів, які роблять його більш виснажливим, і наново відкрити його справжню суть: звіщати Слово і об'єднувати громаду через ламання хліба».

Три заохочення на шляху до синодальної Церкви

Папа Франциск наголошує на трьох закликах до парохів. Перший заклик стосується життя у світлі харизми служіння, служачи на шляху різноманіття дарів, які Дух поширює серед Божого люду. «Я переконаний, що таким чином ви відкриєте багато прихованих скарбів і відчуєте себе менш самотніми у великому завданні євангелізації, переживаючи радість справжнього батьківства, яке не вивищується, а навпаки, виявляє чимало дорогоцінного потенціалу в інших людях, чоловіках і жінках», – пише Святіший Отець.

Інший заклик стосується заохочення «вчитися і практикувати мистецтво спільнотного розпізнавання». У цьому контексті Папа пригадує про використання одного з методів розпізнавання – «розмова в дусі». Цей метод полягає в спільній прохальній молитві до Святого Духа та представленні коротких доповідей й обміну думками у взаємному слуханні. «Я впевнений, що ви зможете пожати багато плодів не тільки в структурах церковної спільноти, таких як парафіяльна душпастирська рада, але й у багатьох інших сферах», – зазначає Папа.

Третій заклик стосується рекомендації ставити в основу всього спільність і братерство між собою і з єпископами. «Ми не можемо бути справжніми батьками, якщо ми не є насамперед синами і братами. І ми не здатні сприяти сопричастю й участі у доручених нам громадах, якщо не живемо ними насамперед між собою», – зауважує Святіший Отець.