Папа до світу праці: Найкращою інвестицією є інвестиція в людину та сім’ю
  • Чтв, 18/02/2016 - 14:15

«Який світ хочемо залишити своїм дітям?», – після зворушливої зустрічі з в’язнями, що відбулася у середу, 17 лютого 2016 р., в північномексиканському місті Сьюдад-Хуарес, Папа Франциск від’їхав до коледжу «Бачіллерес», де відбулася зустріч з представниками світу праці та підприємництва, з якими він поділився думками про те, як слід будувати завтрашній день. Святіший Отець вислухав два свідчення та отримав у подарунок речі, які виробляють в цьому регіоні.

«Я хотів зустрітися з вами на цій Хуареській землі з огляду на те, який це місто має зв’язок зі світом праці», – розпочав своє слово Глава Католицької Церкви, зазначаючи, що два слова, які він хоче підкреслити – це «діалог» та «зустріч», закликаючи «ніколи не втомлюватися діалогувати», адже «війни поширюються саме з причини замовчування та браку зустрічей». «Очевидно, – додав він, – самого діалогу й зустрічі недостатньо, але сьогодні ми не можемо дозволити собі на розкіш втратити будь-яку можливість для зустрічі, дискусії, співставлення та пошуків», бо це – «єдиний спосіб будувати завтрашній день».

У цьому контексті Папа звернув увагу на те, що сьогодні на цьому місці зібралися як представники робітничого руху, так і об’єднання підприємців, які, на перший погляд, можуть здаватися антагоністами, «але поділяють ту саму відповідальність», якою є «створювання можливості для гідної та корисної в суспільстві праці». Адже саме брак освіти й праці, які б давали можливість «будувати плани», є сьогодні причиною бідності, виключення та штовхають молодь «у спіраль наркоторгівлі й насильства».

«На жаль, час, в якому ми живемо, встановив за основу міжособових стосунків парадигму економічного зиску. Пануючою ментальністю в усіх куточках світу є добиватися якомога можливіших прибутків, будь-якою ціною та негайно», – вів далі Святіший Отець, зазначаючи, що це призводить до втрати «морального виміру» підприємництва, забуваючи про те, що «найкращою інвестицією є інвестиція в людей». «Пануюча ментальність ставить людські потоки на служіння потокам капіталів, у багатьох випадках викликаючи визискування підлеглих», – додав він, наголошуючи, що «Бог вимагатиме звіту від рабовласників наших днів», а «ми повинні зробити все можливе, щоб такі ситуації більше ніколи не повторювалися».

Глава Католицької Церкви звернув увагу на те, що дуже часто пропозиції соціальної доктрини Церкви піддають дискусіям, що вона, мовляв, «намагається зробити з нас доброчинні організації та перетворити наші підприємства у філантропічні заклади». Але, за його словами, «єдиною вимогою» соціального вчення є «звернути увагу на цілісність осіб та суспільних структур», адже «щоразу, коли порушено інтегральність особи, ціле суспільство починає, деякою мірою, занепадати». Тому вимоги соціальної доктрини «спрямовані не проти когось, але на користь всіх».

«Який світ хочемо залишити своїм дітям? Думаю, – зауважив Папа, – що на рахунок цього переважна більшість буде однозгідною. І саме таким є наш горизонт, такою є наша мета, задля чого ми повинні сьогодні об’єднатись та працювати. Завжди є добрим замислюватися над тим, що я хотів би залишити своїм дітям, але корисно також згадати і про дітей ближніх. Що Мексика бажає залишити своїм дітям? Пам’ять про визискування, про невідповідну зарплатню, домагання на роботі, торгівлю людьми та рабську працю? Чи хоче залишити культуру пам’яті про гідну працю, пристойний дах над головою та землю для обробітку?».

Святіший Отець зауважив, що він розуміє, що цей проект нелегкий для здійснення, але «ще гіршим є віддати майбутнє в руки корупції, жорстокості та безчестя». І хоч не завжди легко досягти порозуміння в переговорах, слід пам’ятати, що, іноді, варто втратити щось свого, аби виграли всі. І хоч «нелегко досягти згоду у дедалі більше конкурентному світі», ще гіршим є «дозволити на те, щоб конкурентний світ визначав долю народів».

«Прибуток та капітал не є благами, що стоять понад людиною, але призначені для служіння спільному добру. А коли спільне добро підпорядковане служінню прибуткові, а єдино можливим здобутком вважається капітал, така ситуація має своє ім’я: суспільне виключення», – наголосив Папа, закликавши слухачів не боятися мріяти про таку Мексику, яку заслуговують їхні діти.

З Коледжу Бачіллерес Святіший Отець від’їхав до місцевої семінарії, де пообідав та мав нагоду трішки відпочити перед заключним богослуженням своєї ХІІ Апостольської подорожі.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць