Папа Франциск: або любов є безкорисливою і турботливою, або вона взагалі не є християнською
  • Чтв, 09/01/2014 - 18:56

Характеристикою християнської любові завжди має бути конкретність, тобто, вона повинна проявлятись у ділах, а не лише словесно; ця любов окреслюється більшим бажанням давати, ніж отримувати. Про це пригадав Папа Франциск у своїй проповіді під час Святої Меси 9 січня 2014 р. у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти», де він проживає. До роздумів над цією темою Вселенського Архиєрея спонукав біблійний уривок, прочитаний під час богослужіння цього дня, а саме – з Першого Послання Апостола Івана: «Коли ми любимо один одного, то Бог у нас перебуває, і Його любов у нас досконала» (1Ів.4,12). Він зазначив, що досвід віри полягає саме у цьому подвійному «перебуванні»: нас у Бозі і Бога у нас. Християнське життя – це перебувати у Господі, у Його любові, а не в дусі світу, у поверховності, в ідолопоклонстві, у марноті. «Перебувати у Божій любові» не є, на думку Папи, екстазом серця, чи якимось приємним відчуттям.

Святіший Отець наголосив, що, або любов є безкорисливою і турботливою, яка закочує рукави і виходить на допомогу бідним та потребуючим, віддає перевагу тому, щоб давати, а не отримувати, або вона жодним чином не стосується християнської любові. «Любов, про яку говорить святий Іван не є любов’ю з телесеріалів… Християнська любов завжди має одну якість – конкретність. Християнська любов є конкретною. Сам Ісус, коли говорить про любов, говорить про конкретні речі: нагодувати голодних, відвідати недужих та багато інших речей», – мовив Святіший Отець, додавши, що без такої конкретної любові людина починає жити примарним християнством, адже тоді стає не зрозумілим, у чому полягає суть звіщення Ісуса Христа.

Посилаючись також на євангельське читання цього дня, Єпископ Риму вказав на те, що любов має за основу дві речі: по-перше, любити не словами, а вчинками, а по-друге, що у любові важливіше давати, ніж отримувати. Бо ж той хто любить, дає Богові та ближнім речі, життя, себе самого… Натомість, той хто не любить, хто є егоїстом, бажає лише отримувати, завжди шукає збагачення та вигоди.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va
 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць