Папа Франциск до Отців Салезіян: Щоб молодь була активним учасником життя Церкви
  • Втр, 01/04/2014 - 14:07

Не плутати покликання до богопосвяченого життя із спонуками до волонтерства закликав Папа Франциск Отців Салезіян – послідовників святого Джованні Боско. У понеділок, 31 березня 2014 р., він прийняв на аудієнції учасників Генеральної Капітули Отців Салезіян, які прибули разом з новообраною управою на чолі з новим Головним Настоятелем о. Анхелем Фернандесом Артіме.

Промовляючи до духовних синів італійського святого, який своє життя посвятив справі виховання молоді, Святіший Отець пригадав, що гасло святого Джованні Боско – «Віддай мені душі, все решта можеш забрати», було доповнене такими елементами, як праця та стриманість. «Коли хто думає про те, щоб працювати для добра душ, тоді долає спокусу духовної світськості, не шукає інших речей, а лише Бога та Його Царство», – зауважив Наступник святого Петра.

Папа зауважив, що євангелізація молоді, яку Святий Дух ввірив Салезіянам у Церкві, тісно пов’язана з вихованням, адже «шлях віри пов’язаний зі зростанням, а Євангеліє збагачує загальнолюдське дозрівання». Він додав: «Потрібно приготувати молодь до праці в суспільстві згідно з євангельським духом, як будівничих справедливості і миру, і бути справді дійовими особами у Церкві».

Святіший Отець також звернув увагу на вимір покликання. За його словами, іноді покликання до богопосвяченого життя плутають з обранням волонтерства, і таке викривлене бачення завдає шкоди чернечим інституціям. «Наступний 2015 рік, що буде присвячений богопосвяченому життю, стане сприятливою нагодою для того, щоб представити молоді його красу. У будь-якому випадку слід уникати часткових бачень, щоб не пробуджувати вразливі та підтримувані слабкою мотивацією відповіді на покликання. Апостольські покликання, зазвичай, є плодом доброго молодіжного душпастирства», – наголосив Наступник святого Петра, зазначаючи, що зміна «географії покликань» вимагає також відповідного пристосування в ділянці їх розпізнавання та формування.

Папа не оминув увагою той факт, що праця з молоддю також включає світ суспільного виключення. Адже лише на Заході понад 75 мільйонів молодих людей є безробітними, з багатьма негативними наслідками, які з цього випливають. Тому, праця з такою молоддю вимагає сміливості, зрілості та багато молитви. «І до цієї праці слід призначати найкращих!», – відзначив Святіший Отець.

Наприкінці Папа також звернув увагу на важливість спільнотного виміру, притаманному служінню та харизмі Отців Салезіян, адже «спільнота підтримує апостолят». За словами Святішого Отця, сила Євангелія, здатна вчиняти нас людянішими, засвідчується саме «братерством, яким живе спільнота, сповнена гостинністю, пошаною, взаємною допомогою, зрозумінням, ввічливістю прощенням і радістю».

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va
 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць