Папа Франциск: Ісус завжди супроводжує вірних свідків
  • Птн, 02/05/2014 - 16:50

Також і сьогодні є багато людей, які вважають себе «володарями сумлінь»: в деяких країнах вбивають в ім’я Господа Бога, або ув’язнюють тільки за те, що особа має при собі Євангелію чи хрестик. Про це проповідував Святіший Отець Франциск у каплиці «Дому Святої Марти» 2 травня 2014 року. Проповідь Папи ґрунтувалася на прочитаному євангельському уривку про помноження хліба й риби і розповіді з книги Діянь Апостолів про те, як апостолів покарали за проповідування про Ісуса.

На початку Вселенський Архиєрей запропонував присутнім на Службі Божій задуматись над образом любові Ісуса до людей, над Його турботливістю про людей та бажанням допомогти у вирішенні їхніх проблем. Папа зауважив, що для Спасителя не було найважливішим скільки осіб слідує за Ним, Він не бажав робити обчислень, як розвивається і зростає гроно Його послідовників. Спаситель проповідує, любить, супроводжує, крокує разом із покірними і лагідними людьми. І говорить, як той, що має владу, тобто – «силою любові».

Другим образом, до якого заохотив приглянутись Святіший Отець, є заздрість, що опанувала старшини релігійної влади святині, яка не могла сприйняти, що за Ісусом слідують інші люди. Їх переповнювала заздрість. Проповідник також вказав на те, що від заздрості недалеко й до ненависті, як можемо спостерегти у євангельському тексті; а батьком ненависті є диявол, через заздрість якого зло увійшло у світ. Говорячи про синедріон, Папа наголосив, що вони добре знали, ким є Ісус, що саме вони були тими, які підплатили сторожі, щоб та розповіла, мовляв, тіло Учителя вкрали із гробу Його послідовники; заплатили, щоб приховати правду. Ці люди не сприймали лагідності Ісуса, лагідності Євангелія, любові. Вони платили гроші за заздрість, за ненависть. Папа Франциск також пригадав, що серед синедріону був також і мудрий чоловік на ім’я Гамалиїл, який намагався переконати інших, щоб звільнили апостолів. Отож, тогочасні церковні лідери вирішили відпустити апостолів, але спершу побити та наказати не проповідувати Ісуса Христа.

Вони могли собі на таке дозволити, адже вважали себе володарями сумлінь. За словами Єпископа Риму, і сьогодні таких «володарів сумлінь» є багато… Святіший Отець наголосив на тому, що в наш час, на жаль, є люди, які вбивають чи переслідують інших в ім’я Бога, а є інші, ті, які схожі до апостолів, що з радістю готові піти до в’язниці і витерпіти зневаги за Ісуса Христа. Вони і їхня радість від свідчення про Спасителя є тим третім образом, над яким заохотив застановитись Вселенський Архиєрей Франциск.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць