Папа Франциск написав католичкам Німеччини, критикуючи рішення єпископів
  • Втр, 21/11/2023 - 12:51

Папа Римський Франциск написав чотирьом німецьким католичкам, які стурбовані розвитком ситуації в Католицькій Церкві в їхній країні. Святіший Отець зазначив, що нещодавно створений єпископами та мирянами т. зв Синодальний Комітет – це орган, який не відповідає сакраментальній структурі Церкви.

У середині листопада в Католицькій Церкві в Німеччині розпочав діяльність Синодальний Комітет – Synodaler Ausschuss. Це новий адміністративний орган, що складається з єпископів і мирян. Планується, що він має підготувати створення органу під назвою Синодальна Рада. У свою чергу, Рада у майбутньому має перебрати частину повноважень Конференції Єпископату Німеччини, щоб оновити спосіб управління Церквою та забезпечити більшу участь мирян у владі. Папа не приховує своєї критики на адресу Комітету. Про це пише pch24.pl з посиланням на die-tagespost.de.

У листі до чотирьох католичок Франциск написав:

Дякую Вам за дружнього листа від 6 листопада. Ви звертаєтесь до мене із сумнівами щодо сучасного розвитку Церкви в Німеччині. Я також стурбований різними конкретними кроками, які породжують ризик відрізати значну частину цієї помісної Церкви від спільного шляху вселенської Церкви.

Безсумнівно, до них належить також згадане Вами створення Синодального Відділу (нім. Synodaler Ausschuss), який має підготувати запровадження дорадчого та ухвалюючого органу, який у тому вигляді, в якому це було представлено у відповідному документі на цю тему, не узгоджується з сакраментальною структурою Католицької Церкви. Створення цього органу було заборонене Святим Престолом у листі від 2023 року, який я схвалив (нім. das ich in spezifischer Form approbert habe).

Замість того, щоби шукати “спасіння” в нових органах і, в певному сенсі, самореферентно займатися тими самими темами, у своєму “Листі до подорожуючого народу Божого в Німеччині” я хотів нагадати вам про необхідність молитви, покаяння й адорації та запросити вас відкритися і вийти назовні, “щоб зустріти наших братів і сестер, особливо тих, яких можна зустріти на порозі наших дверей до церкви, на вулицях, у в’язницях, у лікарнях, на площах і в містах” (№ 8). Я переконаний: Бог покаже нам дорогу, яка туди веде.

Дякую Вам за Вашу теологічну та філософську працю та за Ваше свідчення віри. Нехай Господь Вас благословить, а Пресвята Богородиця береже. Будь ласка, продовжуйте молитися за мене та за нашу спільну мету єдності.

Лист адресовано чотирьом жінкам, які припинили участь у Синодальному Шляху через його лівацький ухил. Це моральний теолог Катаріна Вестергорстманн, теолог Маріанна Шлоссер, філософ релігії Ханна-Барбара Герл-Фальковіц і публіцистка Доротея Шмідт.

В установчому засіданні Комітету взяли участь більшість німецьких єпископів і представники мирянського Центрального Комітету Німецьких Католиків (ЦКНК). Кілька єпископів відмовилися брати участь у роботі Синодального Комітету. Вони стверджують, що якщо такий комітет буде працювати над Синодальною Радою, яка має керувати Церквою в Німеччині, то це не узгоджується з ієрархічною структурою Церкви та може призвести до неправомірного обмеження влади єпископів.

На початку цього року Апостольський Престіл висловився проти створення Синодальної Ради, а відповідно й проти роботи Синодального Комітету; відповідного листа представили кардинал Державний секретар П’єтро Паролін і тодішні префекти Дикастерії Доктрини Віри та Дикастерії у справах Єпископів Луїс Ладарія та Марк Уелле.

Окрім неодноразової критики дій єпископів, Апостольська Столиця не робить жодних кроків, які могли б ефективно заблокувати починання німців. Більшість єпископів і прогресивна група мирян роблять те, що вирішують самі, незважаючи на рішення і волю Ватикану.