Папа Франциск: "Найбільшим гріхом сьогодення є те, що люди втратили відчуття гріха"
  • Птн, 31/01/2014 - 15:49

Коли присутність Господа Бога між людьми зменшується, то «втрачається відчуття гріха» і, таким чином, може трапитись, що інші мусять розплачуватись за нашу «християнську пересічність». Про це говорив Святіший Отець Франциск у п’ятницю, 31 січня 2014 року, під час Служби Божої у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти», де він мешкає.

Цього дня Папа знову зупинився над першим літургійним читанням, де йшла мова про царя Давида, який переступив Божу Заповідь і допустився перелюбу з жінкою свого підлеглого, генерала Урії. Давид, зачарований красою Ветсавії, наважується на гріх перелюбу і до нього додає вбивство, адже висилає Урію на смерть, наказуючи поставити його у першу лінію битви. Після тих двох тяжких гріхів Давид не відчував потреби просити у Господа пробачення за свої страшні вчинки, він не чув за собою важкого гріха. «Кожному з нас може таке трапитись. Усі ми є грішниками і всі ми зазнаємо спокуси, а спокуса є нашим щоденним хлібом», – зазначив Папа, додаючи, що коли хтось каже, що не має спокус, то він або херувим, або дещо несповна розуму. В людському житті є нормальною ця боротьба зі злом, із спокусами. Диявол не спить, він хоче перемогти.

Далі Вселенський Архиєрей наголосив, що головною проблемою, показаною в цьому біблійному уривку, не є спокуса і навіть не переступ Божих Заповідей, а те, як діє Давид. Цар Давид не говорить про свої вчинки, як про гріх, а як про «проблему», яку потрібно вирішити. На переконання Папи, коли присутність Бога, Його Царства зменшується у нашому житті, то одним із важливих знаків є втрата «відчуття гріха».

Кожного дня, проказуючи Господню молитву «Отче Наш», ми просимо «нехай прийде Царство Твоє», що означає «нехай зростає Твоє Царство». Коли втрачається відчуття гріха, то втрачається також і відчуття Царства Божого, а на його місце виринає «надмогутнє антропологічне бачення», тобто «я все можу». Саме тому ми й молимось щодня «нехай прийде Царство Твоє», адже ж спасіння не прийде внаслідок нашої хитрості, нашого крутійства, нашої спритності вести бізнес. «Спасіння прийде через Божу благодать і шляхом щоденного тренування у цій благодаті, яке ми довершуємо в християнському житті», – підкреслив Єпископ Риму.

Вселенський Архиєрей, процитувавши Папу Пія ХІІ, додав: «Найбільшим гріхом сьогодення є те, що люди втратили відчуття гріха». Він заохотив молитися за те, щоб Господь дав нам ласку не втратити того відчуття, аби в нас не зменшувалося Царство Боже.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць