Папа Франциск: Не вбиваймо ближнього своїм язиком!
  • Пон, 02/09/2013 - 15:06

Там, де перебуває Бог, там відсутні ненависть, заздрощі, завидування, там відсутні балачки, які «вбивають ближніх». На цьому наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час Святої Меси, яку він очолив у понеділок, 2 вересня 2013 р., вранці, у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти», відновивши після літньої перерви практику ранкових Святих Мес в присутності різних груп.

Святіший Отець коментував уривок з Євангелії від святого Луки, в якому розповідається про зустріч Ісуса з земляками під час відвідин Назарету. Назаретяни подивляли Ісуса, але чекали від Нього чогось вражаючого, «хотіли чуда, спектаклю», щоб увірувати в Нього. А коли Христос докорив їм за їхнє маловір’я, «вони дуже розізлилися. Підвелися і виштовхали його на гору, щоб скинути вниз, щоб убити Його».

«Погляньте, – сказав Святіший Отець, – як змінилася ситуація: вони розпочали з гарного, з подиву, а завершили злочином – хотіли вбити Ісуса. Це з причини завидування, заздрості, всіх подібних речей... І це не є подія, яка трапилася дві тисячі років тому, бо це щодня трапляється у нашому серці, в наших спільнотах. Коли в спільноті кажуть: “О, який добрий той, що прибув до нас!” Про нього добре відзиваються першого дня, другого вже не так дуже, а третього дня починаються плітки а закінчується все здиранням шкури».

Назаретяни намагалися вбити Ісуса, але, за словами Папи Франциска, ті, хто у спільноті пліткують про ближніх, про співбратів, чинять так само. У цьому контексті він пригадав повчання святого Івана Богослова, який у своєму першому Посланні перестерігає, що той, «хто в серці ненавидить брата, той є людиновбивцею». «Ми звикли до пустослів’я, до пліток. Скільки-ж то разів наші спільноти, наша родина, стають пеклом, у якому звершується отой злочин вбивання брата чи сестри за допомогою язика!» – відзначив проповідник, наголошуючи, що заздрість, посіяна у людському серці дияволом, спричиняється до руйнування, до нищення сімей та спільнот.

Святіший Отець підкреслив, що в ці дні багато говоримо про мир, бачимо жертви застосування зброї, але потрібно замислитися і над нашою щоденною зброєю, якою є «язик, обмови, пліткування». Кожна спільнота, родина, натомість, повинна жити з Господом Богом, бути «немов Небом». «Щоб у спільноті, в сім’ї, в країні, у світі був мир, – підсумував він, – ми повинні розпочати від того, щоб перебувати з Богом. А там, де є Господь, там відсутня заздрість, там немає злочинності, ненависті, завидування. Є, натомість, братерство. Просімо в Господа цієї ласки: ніколи не вбивати ближнього своїм язиком, і завжди перебувати з Богом, подібно то того, як завжди будемо з Ним у небі», – закликав Папа Франциск.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va
 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць