Папа Франциск пише енцикліку
  • Чтв, 29/08/2013 - 23:57

Папа Франциск використовує час своєї серпневої відпустки, щоб написати свою енцикліку «Beati pauperes» («Блаженні вбогі»), – розповідає італійський тележурналіст Ігнаціо Iнграйо. Формально це буде друга енцикліка нинішнього єпископа Риму, першою була енцикліка «Lumen fidei», опублікована 5 липня, яку написали в «чотири руки» Папа Бенедикт XVI і Папа Франциск.

«Beati pauperes» – буде першою персональною енциклікою Франциска, який вказує програму свого понтифікату та основних напрямків його богословської та пастирської діяльності, – говорить Інграйо. Про проблему бідності у енцикліці Папа говоритиме з погляду Євангелія з акцентом на свідчення Церкви і стосунки християн зі світом. Хоча Папа порушить економічні та соціальні теми, проте, це не буде основною темою тексту, – каже журналіст.

На його думку, Папа сам пише найважливіші частини енцикліки. Дата публікації наразі невідома, і навіть не передбачається. За словами Інграйо, Франциск має найперше оголосити апостольську адгортацію, яка підсумовує засідання Синоду єпископів 2012 року, яке було присвячене «новій євангелізації для передавання християнської віри». Вона може з’явитися близько 24 листопада цього року, на закінчення Року Віри, який розпочався під час Синоду, – вважає італійський журналіст.

За матеріалами wiara.pl