Папа Франциск поділився з паломниками підсумками шостої Апостольської подорожі
  • Срд, 03/12/2014 - 15:16

Спогадам і підсумкам з Апостольської подорожі до Туреччини була присвячена загальна аудієнція, яку Папа Франциск провів на площі Святого Петра у Ватикані у середу, 3 грудня 2014 року. Але перед тим, як прибути на площу, він привітався із хворими, які з огляду на дощову погоду зібралися у залі ім. Павла VI. Там також відбулася коротка зустріч з учасниками ІІІ Саміту християнських та мусульманських провідників.

«Якщо раніше я просив вас готуватися до цієї подорожі та супроводжувати її молитвою, то тепер заохочую вас дякувати Господеві за її здійснення і помолитися за те, щоб з неї могли зрости плоди діалогу як у наших стосунках з православними братами, так і з мусульманами, як також у прямуванні до миру між народами», – сказав на початку Святіший Отець. Далі він склав подяку всім причетним до організації та проведення подорожі, додаючи: «Ця земля є дорогою кожному християнину, особливо за те, що звідси походить святий Павло, тут відбулися перші сім Вселенських Соборів і з огляду на присутність поблизу Ефесу “дому Марії”, де, згідно з переданням, проживала Богородиця».

Говорячи про перший день подорожі, коли відбулися зустрічі з владою країни, в якій більшість становлять мусульмани, а конституція гарантує світський устрій, Папа зазначив, що було заторкнуте питання насильства. «Забуття про Бога, а не Його прославляння породжує насильство, – сказав він. – Саме тому я наголошував на важливості того, щоб християни та мусульмани спільно трудилися на користь солідарності, миру і справедливості, стверджуючи, що кожна держава повинна гарантувати громадянам і релігійним громадам дійсну свободу культу».

«Другого дня я відвідав деякі місця-символи різних релігійних віровизнань Туреччини. Вчинив це, пробуджуючи в серці молитву до Бога, Господа неба і землі, Милосердного Отця всього людства», – вів далі Святіший Отець, додаючи, що центром цього дня стало Євхаристійне богослуження в латинській катедрі, на яке зібралися католики Туреччини різних обрядів та представники інших християнських конфесій. «Ми разом призивали Святого Духа, Того, Хто творить єдність у Церкві», – додав він.

Третій день подорожі, що збігся зі святом святого Андрія, Папа назвав «ідеальним контекстом для зміцнення братерських стосунків між Єпископом Риму, Наступником святого Петра, та Вселенським Константинопольським Патріархом, Наступником святого Андрія». «Разом з Його Святістю Вартоломеєм І, – сказав він, – ми відновили взаємне зобов’язання прямувати шляхом до відновлення повного сопричастя між католиками і православними».

Останньою подією, яка за словами Святішого Отця була «водночас, прекрасною і болючою», стала зустріч з підлітками-біженцями, якими опікуються Отці Салезіяни. «Для мене, – пояснив він, – було дуже важливим зустрітися з біженцями із територій Близького Сходу, де тривають війни, щоб висловити їм свою та всієї Церкви близькість, і щоб підкреслити цінність гостинності, в якій Туреччина надзвичайно заанґажована».

Підсумовуючи, Папа побажав Божого благословення турецькому народові, щоб і надалі «будувати майбутнє миру», та ще раз закликав присутніх молитися за те, щоб «за заступництвом Пречистої Діви Марії, Святий Дух вчинив плідною цю Апостольську подорож та пробудив у Церкві місіонерський запал, щоб у пошані до братерського діалогу, звіщати всім народам, що Господь Ісус є істиною, миром та любов’ю».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць