Папа Франциск: покора є необхідною для плідності людського життя
  • Чтв, 19/12/2013 - 17:31

«Покора є необхідною для плідності», – на цьому наголосив Папа Франциск 19 грудня 2013 (коли християни, які дотримуються старого календарного стилю, спогадують великого чудотворця Святого Миколая), під час Святої Меси у ватиканській резиденції «Дім Святої Марти», де він проживає від останнього конклаву. Папа зазначив, що Господь своїм діянням перемагає безплідність нашого життя та робить його плідним. А ось гордість вчиняє наше існування неплідним.

Багато разів у Святому Письмі ми зустрічаємо безплідних жінок, яким Всевишній робить дарунок – дар життя. Також і євангельський уривок, що призначений Римо-Католицькою церквою на цей день, представив нам постать святої жінки Єлизавети, що спочатку була неплідною, однак, дякуючи Божому діянню в її житті, народила сина, Господнього Предтечу. На її прикладі бачимо, як з неплідного лона родиться дитя, нове життя. Єпископ Риму пригадав, що у Біблії зустрічаємо подібні випадки й у Старому Завіті, де жінки не лише були неплідними, а ще й без надії.

Господь ввійшов у життя цих жінок, щоб їм сказати: «Я можу дати життя». Папа пригадав, що й у пророків зустрічаємо образ пустинної безплідної землі, яка може стати лісом та давати щедрі плоди. Як же ж пустиня може стати як ліс, як же ж безплідна жінка може народити на світ маля? Так, це можливе у Господа! Він може дати життя! Святіший Отець підкреслив, що спасіння є саме цим входженням Бога у наше життя, яке робить нас плідними, яке робить нас здатними давати життя. Ми не можемо давати життя з огляду на нас самих, на наші сили, а лише завдяки Богові. Подібно і з спасінням: ми не можемо самі спастися, Бог спасає людину. Господь приносить нам спасіння; допомагає нам на шляху освячення. Однак, що потрібно з нашого боку? Перш усього, зазначив Єпископ Риму, необхідно визнати, що ми неспроможні дати життя, що самі по собі ми є пустинною землею; а також слід просити у Господа бути плідними, просити, щоб учинив наше життя здатним дати нове життя, щоб наша віра була плідна і ми могли нею ділитися з іншими. Про це слід молитися, зокрема, у цей передріздвяний період.

Папа Франциск теж пригадав про Міхаль, дочку Саула, яка не була безплідною, але гордою і не розуміла, що означає віддавати хвалу Господеві, а лише хотіла, щоб їй віддавали всі почесті. За це вона була покарана безплідним лоном. «Покора є необхідною для плідності», – підкреслив Святіший Отець, додаючи, що багато осіб вважають себе справедливими, як та старозавітня жінка, однак, є бідними, бо не усвідомлюють, якою є реальність. Лише з покорою пустині, з покорою безплідної душі можемо отримати ласку дати плід у житті, дати нове життя.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va