Папа Франциск: повертати дітям здатність мріяти й усміхатися
  • Пон, 22/04/2024 - 15:54

Приймаючи на аудієнції Братів християнської освіти, Папа Франциск відзначив їхнє служіння в середовищах, де мрії дітей і молоді часто розбиті важкими життєвими ситуаціями, закликаючи допомагати наново оживляти ці мрії та прямувати до їх здійснення.

 

«Ось що робить війна: вона призводить до того, що діти втрачають усмішку. Трудіться над тим, щоб вони відновили здатність усміхатися», – із таким заохоченням Папа Франциск звернувся до учасників Генеральної капітули Згромадження братів християнської освіти, члени якого займаються шкільництвом в різних країнах світу, присвячуючи своє служіння дітям зі складних соціальних ситуацій. Приймаючи їх у понеділок, 22 квітня 2024 р., в Апостольському палаці у Ватикані, Святіший Отець відзначив важливість харизми Згромадження, що відзначає своє двохсотріччя: «євангелізація дітей і молоді через освіту».

Наново збирати розбиті мрії

«Дорогі браття, ви працюєте в регіонах світу, де лютують бідність, безробіття серед молоді, соціальні кризи різного роду. Тому я закликаю вас бути справжніми батьками для тих, до кого ви послані, батьками, які відображають любляче і милосердне обличчя Бога», – сказав Наступник святого Петра, зауваживши, що їхнє покликання спонукає їх іти туди, куди ніхто не хоче йти, на периферію, до людей, «які належать до відкинених, до поранених життям, до постраждалих». «Нехай же ваша присутність буде для багатьох джерелом надії. Нехай же вони, у вашому дусі братерства та гостинності, розпізнають інше обличчя людства, знівеченого війнами, байдужістю та відкиданням найслабших», – закликав Папа, підкресливши, що ці діти й молодь також мають мрії, які сьогодні «через різні причини» є розбитими мріями. «Бажаю вам уміти допомагати їм оживляти свої мрії, вірити в них і здійснювати!» – мовив Святіший Отець, зазначивши, що «діти граються також і під бомбами в країнах, де триває війна». У цьому контексті він згадав про свої зустрічі з дітьми з України, які «втратили усмішку» та закликаючи докладати зусилля для того, щоб вони її повернули.

Церква – взаємообмін харизм

Далі Папа нагадав про те, що Церква – це родина, в якій усі, «в розмаїтті харизм і покликань», співпрацюють у ділі спасіння людини. «У цьому захопливому таїнстві сопричастя я можу розраховувати на ваше синівське довір’я та на вашу прив’язаність до служіння Наступника святого Петра», – сказав він, заохочуючи також поглиблювати співпрацю з дієцезіями, в яких брати служать, зберігаючи в своєму житті дистанцію «від будь-якого духу гордості, замкнутості, поділів і пустослів’я».

Не втрачати радість

Врешті, Святіший Отець звернув увагу на те, що по завершенні капітули Згромадження відновить своє посвячення Непорочному Серцю Марії. «Нехай же ваша педагогічна діяльність завжди надихається Тією, яка своїм цілковитим "так" дозволила здійснитися в Її особі Божому спасенному задуму щодо людства. Нехай же Вона допомагає вам плекати ревність у служінні, виховувати смирення, довіру до Бога та радість бути слугами Його лагідності й милосердя. Будь ласка, не втрачайте радості» – закликав Папа Братів християнської освіти.