Папа Франциск прийняв у Ватикані Президента Куби
  • Втр, 20/06/2023 - 17:39

У вівторок, 20 червня 2023 р., Папа Франциск прийняв у Ватикані Президента Кубинської Республіки Міґеля Діаса-Канеля Бермудеса. Зустріч відбулася в робочому кабінеті при залі Павла VI. Опісля глава карибської держави мав розмову з Державним Секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном, якого супроводив монсеньйор Даніель Пахо, Заступник Секретаря у справах стосунків з державами і міжнародними організаціями, відповідальний за сектор багатосторонніх стосунків.

 

Розмова Міґеля Діаса-Канеля Бермудеса з Папою Франциском тривала приблизно 40 хвилин та завершилася представленням делегації та обміном подарунками. Поряд із звичним набором документів понтифікату, Святіший Отець подарував бронзову композицію, підписану «Будьте посланцями миру», що зображує голуба, який несе оливкову гілку. Президент Куби подарував Папі скульптуру «Читач» та дві збірки кубинських поетів.

 

Як зазначається у повідомленні прес-служби Святого Престолу, під час переговорів з представниками Державного Секретаріату йшлося про важливість дипломатичних стосунків, згадуючи про історичний візит святого Івана Павла ІІ на Кубу в 1998 році, якого тепер припадає 25-а річниця. Далі відбувся обмін думками про ситуацію в країні та про внесок, який робить Церква в суспільне життя, зокрема, в царині благодійності. Крім того, сторони торкнулися деяких міжнародних тем обопільного зацікавлення та відзначили важливість і далі підтримувати зусилля, спрямовані на сприяння спільному благу.