Папа Франциск реформував кримінальний кодекс Ватикану
  • Чтв, 11/07/2013 - 23:02

11 липня у Ватикані опублікували апостольське послання Папи Франциска у формі motu proprio (за власним рішенням), присвячене реформі в галузі кримінального права та адміністративних санкцій для Міста-Держави Ватикан та Апостольського Престолу.
«У нашу епоху, - пише Папа Франциск, - загальному благу все більше загрожує транснаціональна і організована злочинність, неналежне використання ринку економіки, а також тероризм. Тому міжнародному співтовариству необхідно розробити відповідні правові інструменти», які «дозволили б попереджати злочинність і протистояти їй, сприяючи міжнародної кримінально-правовій кооперації». Ще раз підкреслюючи зобов'язання Апостольського Престолу в досягненні цих цілей, Папа вводить деякі зміни у ватиканське кримінальне законодавство у відповідності до заходів, які ще в 2010 році запровадив Папа Бенедикт XVI.
Основна мета нового Motu proprio - це розширення (починаючи з 1 вересня) області застосування кримінального законодавства, схваленого Папської комісією Міста-Держави Ватикан, на Апостольський Престіл, тобто на співробітників різних органів Римської Курії та пов'язаних з нею установ, а також на церковних юридичних осіб, Папських легатів і постійних співробітників дипломатичного корпусу Апостольського Престолу. Мета реформи - введення кримінально-правової відповідальності перед судовими органами Ватикану для злочинів, які вчиняються за межами території Міста-Держава Ватикан.
Самі закони також зазнали деяких змін з урахуванням численних міжнародних конвенцій, в числі яких - чотири Женевських конвенції 1949 року про військові злочини; Міжнародна Конвенція 1965 року про викорінення всякої форми расової дискримінації; Конвенція 1984 проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поведінки та покарання; Конвенція 1989 про права дитини та її факультативні протоколи 2000 року.
Наприклад, до кримінального кодексу Ватикану вводиться відповідальність за злочин тортури, а також широке визначення категорії злочинів проти неповнолітніх, в яку входять: торгівля дітьми, проституція, вербування і сексуальне насильство, дитяча порнографія, володіння педопорнографічними матеріалами, сексуальні дії з неповнолітніми.
У кримінальний кодекс включені також злочини проти людства, виділені в особливу главу. Зокрема, передбачено покарання за такі злочини, як геноцид і апартеїд - відповідно до розпоряджень Статуту Міжнародного кримінального суду від 1998 року. Доповнено статтю про злочини проти громадської адміністрації - з урахуванням Конвенції ООН 2003 проти корупції.
Що стосується покарань, Папа скасував довічне ув'язнення, замінивши його на позбавлення волі від 30 до 35 років.
Відповідно до недавніх нововведень на міжнародному рівні розроблена також система покарань юридичних осіб для тих випадків, коли вони отримують вигоду із злочинної діяльності своїх органів і співробітників.
У новий кодекс включені також заходи, що забезпечують право на своєчасний судовий захист і дотримання презумпції невинності. Змінено правила конфіскації - тепер введений попередній арешт майна.
Важливий аспект кримінально-правової реформи Ватикану - це переформулювання правил, що стосуються міжнародної правової кооперації, у відповідності з новими міжнародними стандартами.

За матеріалами http://ru.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць