Папа Франциск: Справжнім християнином є той, у центрі життя якого Христос
  • Суб, 07/09/2013 - 14:42

Сьогодні, 7 вересня 2013 року, під час Служби Божої у каплиці резиденції Святої Марти у Ватикані Вселенський Архиєрей Франциск, коментуючи уривок із шостого розділу Єванлелії від святого Луки, наголосив на тому, що християнин ніколи не повинен забувати, що центром його життя є Ісус Христос, додаючи, що ми повинні перемогти спокусу бути «християнами без Ісуса» або християнами, які шукають лише побожних практик, а не особу Спасителя.

Фарисеї, про яких розповідає євангельський уривок цього дня, ставили у центрі свого життя не Господа, а численні заповіді. Також і сьогодні, підкреслив Папа Франциск, «якщо у центрі не є Ісус, то там будуть інші речі». Тому, у наш час часто можна зустріти християн без Ісуса, християн, у житті яких немає Христа. Він зазначив, що такими християнами без Ісуса є ті, які мають хворобу фарисеїв і які ставлять у центрі свою віру, свою релігійність. Для них важливішими є самі заповіді: мушу зроби це, мушу зробити інше, а це не можна робити, а чому ти поводишся так, а цього не можна… Вони є християнами лише назовні, а Христа нема у їхньому житті. Вони дотримуються заповідей, але до кінця не розуміють, чому саме вони так поступають, вони не мають тієї свідомості, що кожна заповідь є від Господа, і що християнин поступає так чи інакше з огляду на те, якою є воля нашого Спасителя.

Папа також пригадав, що є й такі християни, які шукають лише побожних практик. «Якщо твоя побожність веде тебе до Ісуса, то це добре, але, якщо ти залишаєшся там (у твоїх побожних практиках), то щось не так», – наголосив Святіший Отець, дадавши, що є ще й інші християни, які шукають якихось рідкісних особливих вражень, нових духовних відчуттів, йдучи за різними приватними об’явленнями, хоча об’явлення про Ісуса Христа закінчилось з Новим Завітом. Отож, якщо твої побожні практики, усі заповіді та правила провадять тебе до Ісуса, якщо Він є центром усього твого життя, то ти йдеш вперед, робиш поступ у духовному житті. За словами Вселенського Архиєрея, знаком чи я є християнином, у житті якого присутній Христос, є також здатність адорувати Ісуса.

На закінчення Папа заохотив до молитви-адорації, щоб Господь дав нам зрозуміти, що Він є центром усього, що Він є єдиним нашим Господом і щоб дав нам ласку любити Його, йти за Ним і крокувати тим шляхом, на який Він нам вказав.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць