Папа Франциск: Святий Дух пригадує нам про Божі діла
  • Пон, 13/05/2013 - 11:26

У понеділок, 13 травня 2013 р., коли в Римо-Католицькій Церкві літургічно спогадують появу Пречистої Діви Матії трьом дітям у португальському містечку Фатіма, на Святу Месу з Папою Франциском у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» зібрались працівники деяких інституцій Апостольської Столиці, зокрема, Папської Ради у справах душпастирства мігрантів та подорожуючих і Радіо Ватикану. Цього дня вітання від українських слухачів Ватиканського Радіо Святішому Отцеві передав редактор Українського Відділу о. Теодосій Грень, ЧСВВ.

 

У своїй проповіді Єпископ Риму зупинився над уривком з книги Діянь Апостолів, де розповідається про те, як святий апостол Павло, прибувши в Ефес, знайшов там деяких учнів Ісуса Христа і мав нагоду з ними поспілкуватись. Він запитав їх: «Чи Ви отримали Святого Духа, коли увірували»? На що ці відповіли: «Та ми й не чули, чи є Святий Дух», – оскільки вони христились хрищенням Йоана, а не хрищенням Ісуса. Після цієї розмови вони були охрищені також й хрищенням Господа Ісуса.

 

Папа Франциск підкреслив, що подібна ситуація дуже поширена також і у наш час, адже існує багато християн, які не знають про Святого Духа. Вони про Нього дещо чули, проте, так до кінця не знають Ким Він є насправді. Простіше з Богом Отцем, а також з Богом-Сином, натомість із Святим Духом виникає трудність. Святіший Отець наголосив, що Святий Дух є Богом, третьою Особою Пресвятої Тройці, Який, як читаємо у Святому Письмі, є Тим, Хто пригадує нам усе те, що говорив Ісус.

 

Вселенський Архиєрей окремо звернув увагу зібраних на особливості Святого Духа пригадувати слова Спасителя, Його діло відкуплення людського роду, визволення кожного з нас особисто із рабства гріха до нового життя. Єпископ Риму наголосив, що християнином є той, хто пам’ятає, хто пам’ятає свою історію спасіння, пам’ятає шлях, яким разом з ним ішов Ісус Христос.

 

На закінчення Святої Меси усі присутні мають нагоду особисто привітатись із Святішим Отцем та мати з ним коротеньку розмову. Після представлення Папі о. Теодосія Греня, ЧСВВ, як редактора Українського Відділу Радіо Ватикану, Святішій Отець привітав його християнським привітом «Христос Воскрес»! Отець Теодосій привітав Наступника Апостола Петра також і від ректорату та студентів Папського Українського Інституту Покрова Пресвятої Богородиці, де він є віце-ректором. Він пригадав Папі Франциску про постать о. Степана Чміля, СДБ, який у шістдесятих роках минулого століття був ректором Української Малої Семінарії у Римі, в приміщеннях якої сьогодні розташований згаданий Папський Інститут. З усмішкою на устах, Папа Франциск зазначив, що він пізнав візантійську традицію, зокрема, український обряд, в Аргентині, коли ще як підліток, прислуговував о. Степану Чмілю під час Божественної Літургії.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями