Папа Франциск: Терпеливе перенесення впокорень – свідчення справжності християнства
  • Птн, 27/09/2013 - 16:09

Як перевірити, чи я справді є християнином? Підтвердження полягає у здатності «з радістю та терпеливо переносити впокорення». Про це Папа Франциск говорив, проповідуючи під час Святої Меси у п’ятницю, 27 вересня 2013 року. Спонукою призадуматися над небезпекою літеплості, віри, яка ґрунтується на обрахунках, став Євангельський уривок від святого Луки, який розповідає про те, як Ісус запитував учнів, що про Нього думають люди, що думають самі учні, а після урочистого визнання віри, передвістив їм Свої страждання.

За словами Святішого Отця, Ісус і до нас звертається із запитання: «А для тебе ким я є?» Святий Дух надихнув святого Петра відповісти, що Ісус є Божий Син. Спаситель відповів на це похвалою, але далі почав звіщати про Свої страсті, смерть і воскресіння. Тоді Симон почав заперечувати, кажучи: «Нехай ніколи цього не станеться». Проповідник зауважив, що апостол злякався, і що це властиве багатьом християнам, готовими іти за Христом лише до певного моменту.

«Саме в цьому полягає спокуса духовного благополуччя», – сказав Папа, додаючи, що очевидно, ми маємо все необхідне, – Церкву, Святі Тайни, Пресвяту Богородицю, – але для того, щоб бути насправді християнином, потрібно «останнє помазання», яким є «помазання хрестом, помазання приниженням». Адже Ісус «принизився аж до смерті». «Це і є пробний камінь, перевірка нашої християнської дійсності: чи я є християнином з лише з огляду на культуру чи добробут? А чи є християнином, який іде за Господом аж до хреста? Знаком того є здатність переносити впокорення», – підсумував проповідник.

Як зауважив Святіший Отець, сором хреста не перестає зупиняти багатьох християн. Всі, за його словами, хочуть воскреснути, але не всі готові йди до цього Хресною дорогою, відмовляються наслідувати Ісуса до кінця. «Підтвердженням того, чи християнин є справді християнином, – підсумував проповідник, – є його здатність з радістю та терпеливістю переносити впокорення, хоч це нікому не подобається».

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va