Папа Франциск зустрівся з італійськими братствами Misericordie
  • Суб, 14/06/2014 - 16:50

«За прикладом нашого Учителя, також і ми покликані ставати ближніми, розділяти становище людей, яких зустрічаємо. Потрібно, щоб наші слова, наші жести та наша поведінка були вираженням солідарності, прагнення не стояти осторонь болю ближніх, але чинити це з братнім теплом, не впадаючи в будь-які форми патерналізму», – сказав Папа Франциск, зустрічаючись у суботу, 14 червня 2014 р., з понад 30-ма тисячами членів волонтерських організацій «Misericordie» та груп донорів крові «Fratres», які прибули з усіх куточків Італії.

«Misericordie», тобто, «Братства милосердя», сягають своїм корінням середньовіччя, а в Італії вони цього року відзначають 770-річчя своєї діяльності. Започатковані, як прицерковні братства, що допомагали потребуючим та надавали нічліг паломникам, сьогодні «Misericordie» здійснюють волонтерське служіння в каретах невідкладної допомоги, займаються транспортуванням хворих, провадять медичні амбулаторії та соціальні й геріатричні центри, надають допомогу хворим та людям з особливими потребами за місцем проживання, беруть участь в заходах Цивільної Оборони, провадять центри ритуальних послуг. Італійська національна конфедерація сьогодні об’єднує понад 700 братств, нараховуючи коло 670 тисяч членів. А в п’ятдесятих роках минулого століття в середовищі «Misericordie» зродилося братство донорів крові «Fratres». Воно об’єднує понад 600 груп, зібравши 133 тисячі донорів. Варто згадати, що 14 червня відзначається Всесвітній день донора.

«Misericordie – давня і добре вкорінена на території Італії форма самовираження католицького мирянства, – зауважив Святіший Отець, – займаються свідченням Євангелія милосердної любові між хворими, похилими віком, неповносправними, неповнолітніми, іммігрантами та бідними». За словами Наступника святого Петра, саме цього нас вчить Ісус, Який «Навстіж відкрив Своє серце на людську нужду». Підтвердженням цього є Євангелія, яка «багата епізодами, які представляють милосердя Ісуса, безкорисливість Його любові до страждаючих та слабких».

Папа відзначив, що маємо в розпорядженні вдосталь інформації та статистичних даних про бідність і людські страждання. Але «існує загроза» залишатися «поінформованими глядачами», які, однак, не відчувають цієї дійсності, або ж «виголошують прекрасні промови, які завершуються словесними розв’язками», водночас, не беручи на себе відповідальності за дійсні проблеми. «Коли я чую деякі розмови між знавцями статистики, які повторюють: “Отче, що за жорстокість, що за варварство!”, – я запитую: “А що ти зробив для подолання цього варварства?”. “А нічого! Лише говорю...”. Але ж це нічому не допомагає! Ми вже чули багато слів! А потрібно діяти!», – наголосив Святіший Отець, вказуючи на те, що члени братств «Misericordie» чинять саме це, даючи християнське свідчення, йдучи за прикладом Христа до страждаючих.

«Діяльність ваших асоціацій, – звернувся Наступник святого Петра до присутніх, – черпає натхнення із семи діл милосердя для тіла, які з охоче пригадую, тому що буде корисним ще раз їх почути: нагодувати голодного, напоїти спраглого, зодягти нагого, прийняти подорожнього, відвідати хворого чи в’язня, померлого похоронити. Заохочую вас з радістю продовжувати цю діяльність, беручи приклад з Ісуса, дозволяючи на те, щоб усі страждаючі могли вас зустріти й розраховувати на вас у хвилині потреби».
 


Уська Орися -- доктор теології

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць