Папа: Молімось разом як брати за визволення від усіх пандемій
  • Чтв, 14/05/2020 - 14:33

Під час Євхаристійного Богослужіння в “Домі святої Марти” Вселенський Архієрей згадав про День молитви в наміренні припинення пандемії коронавірусу, ініційований Високим Комітетом загальнолюдського братерства. У проповіді Папа наголосив, що існують також й інші пандемії, які спричинюють мільйони смертей, як ось пандемія голоду, війни, браку доступу до навчання, тощо... Він закликав молитись Господеві, просячи Його благословення та милості для всього людства.

«Високий Комітет загальнолюдського братерства проголосив сьогоднішній день Днем молитви та посту, аби просити у Господа милосердя та милості у цьому трагічному періоді пандемії. Ми всі є братами та сестрами. Святий Франциск казав: “Всі ми брати”. Тому, сьогодні, чоловіки та жінки всіх віровизнань, єднаймось у молитві та покуті, просячи благодаті видужання від цієї пандемії», – мовив Глава Католицької Церкви, розпочинаючи ранішню Святу Месу, яку він у четвер, 14 травня 2020 р., очолив в каплиці “Дому святої Марти”.

Заклик до навернення

Під час проповіді Єпископ Риму звернув окрему увагу на біблійний уривок із старозавітної книги пророка Йони, де розповідаються, як пророк звернувся до мешканців міста Ніневії, закликаючи їх до навернення, щоб таким чином вони могли уникнути знищення свого міста. Повірили ніневітяни Божому посланцеві і навернулись, чим і врятували своє місто від тогочасної “моральної пандемії”.

«І сьогодні, – наголосив далі Святіший Отець, – усі ми, брати та сестри кожної релігійної традиції , молимось (...) Кожен із нас молиться, спільноти моляться, релігійні конфесії моляться: молять Бога всі брати та сестри, об’єднані в братерстві, що супроводжує нас у цей момент болю та трагедії. (...) Ми не сподівались цієї пандемії, вона прийшла неочікувано, але тепер вона є. І багато людей помирають. Численні особи помирають в самотності і багато гинуть, неспроможні нічого зробити. Часто може прийти думка: “Але мене вона не торкається, дякуючи Богові я вберігся”. Але подумаймо про інших. Подумаймо про трагедію, про економічні наслідки, наслідки у навчальному процесі і про те, що буде далі. Власне, тому сьогодні, всі, брати та сестри всіх віровизнань, ми молимось Богові».

Молити Бога – Батька всіх людей

Далі Папа Франциск звернув увагу на те, що знайдуться ті, які, критикуючи сьогоднішню молитовну ініціативу, скажуть, що це релігійний релятивізм і такого не слід робити. Але чому не можна? Чому не можна молитись до Батька усіх? Кожен молиться так, як вміє, згідно зі своєю власною культурою. Ми не молимось одні проти інших, але єднаємось як людські особи, як брати та сестри, скеровуючи наші прохання до Отця, і чинимо це відповідно до нашої культури, традиції, релігійних звичаїв. За словами Глави Католицької Церкви, важливим є те, аби ми єдналися в цій молитві і пості як брати та сестри, просячи у Бога прощення наших гріхів, вимолюючи у Нього милосердя для нас, аби Він пробачив та зупинив цю пандемію. Сьогоднішній день, на переконання Папи, є днем братерства, коли ми разом вдивляємось в єдиного Батька і просимо у Нього милості для всього людства.

Інші наявні пандемії

Як наголосив проповідник далі, ця пандемія коронавірусу прийшла до нас дуже неочікувано. «Але існує багато інших пандемій, які спричинюють смерть людей, але ми їх не зауважуємо, дивимось в іншу сторону. Ми трохи не зовсім усвідомлюємо ці трагедії, що в цей час існують у світі. (...) Протягом 4-ох перших місяців цього року від голоду померли 3 мільйони 700 тисяч людей», – підкреслив Папа, вказуючи також на існування пандемій війни, браку доступу до навчання, тощо.

«Нехай же Бог припинить цю трагедію, нехай зупинить цю пандемію. Нехай Бог змилюється над нами і припинить також й інші, неменше нищівні пандемії: голоду, війни, дітей без освіти. І цього просимо як брати та сестри, всі разом. Нехай Бог благословить нас усіх і помилує нас», – цією молитвою Святіший Отець закінчив свою проповідь.