Папа: навчіть дітей добре робити знак святого хреста
  • Срд, 18/04/2018 - 15:22

Значення імені, яке отримуємо при святому хрищенні, та знаку святого хреста, як вираження нашої християнської ідентичності, пригадав Папа Франциск під час загальної аудієнції 18 квітня 2018 року, щосереди ведучи цикл катехиз, присвячений першому Святому Таїнству християнського життя, а саме – хрищенню.

Насамперед Святіший Отець вказав, що те, що відбувається під час хрищення, підкреслює духовну динаміку, яка проходить крізь усе життя християнина, розпочинаючи процес, завдяки якому можемо жити в злуці з Христом у Церкві.

Тому, за словами Папи, повернення до джерела християнського життя провадить нас до кращого зрозуміння того дару, який ми отримали в день нашого Хрищення та відновити готовність відповісти йому в умовах, в яких тепер перебуваємо.

Його Святість пригадав присутнім, що минулої середи він дав своєрідне «домашнє завдання», а саме пригадати  дату свого хрищення, ще раз підкреслюючи важливість цього дня для життя християнина.

Пояснюючи обряд Хрищення, Папа вказав на важливість імені, яке отримуємо при хрищенні, адже воно вказує на самобутність кожної людини. Коли себе представляємо іншим, то відразу кажемо власне ім’я, таким чином виходячи з анонімності. «Без імені ми є невідомими, без прав і без обов’язків, – мовив Єпископ Риму. – Бог кличе кожного з нас по імені, любить кожного зокрема, в особливостях нашої історії. Хрищення запалює особисте покликання до життя по-християнському, яке буде розвиватись протягом усього життя. Це вимагає особистої відповіді, яку не можемо запозичити».

Він підкреслив, що християнське життя сплетене з численних покликань і викликів. Господь Бог постійно вимовляє наше ім’я, Його поклик звучить тисячами способів і ми уподібнююємось до Його Сина Ісуса. «Отож, ім’я є важливим! Дуже важливим! – вказав Святіший Отець, додаючи, що «завдяки власному імені маємо неповторну ідентичність, також і стосовно християнського життя, злученого з Богом». «Стати християнином – це дар з висот, – наголосив Папа Франциск. – Не можемо купити віри, але можемо про неї просити і отримати в дарі».

Його Святість запитав чи діти правильно роблять знак святого хреста, адже багато разів він помічавв, що вони не вміють як слід перехреститись і закликав батьків, бабусів та дідусів, хресних батьків навчити дітей правильно робити знак святого хреста, бо те, як вони навчаться це робити дітьми, так робитимуть і в дорослому віці.

«Хрест – це ознака, яка виявляє те, ким ми є», – сказав Папа, додаючи, що наша розмова, мислення, погляд, наші дії перебувають під знаком хреста, тобто під знаком Христової любові аж до кінця. Ми стаємо християнами тією мірою, наскільки хрест «вписаний» в нас , як «пасхальний» знак, який навіть назовні показує наше християнське ставлення до життя.

Святіший Отець нагадав, що треба робити хресне знамення, коли прокидаємось, перед їжею, перед обличчям небезпеки, захищаючи себе від зла, ввечері перед сном. Перехреститись – означає сказати собі самим та іншим, до Кого ми належимо, Чиїми хочемо бути. «Ось чому так важливо навчити дітей добре робити знак святого хреста!» – наголосив Його Святість, порадивши тримати в дома свячену воду і, виходячи чи повертаючись з додому, робити так, як в храмі, перехреститись, пригадуючи, що ми були охрищені. «Не забувайте, – повторюю ще раз – навчіть дітей добре робити знак хреста!» – ще раз наголосив Папа Франциск.