Папа: «ні» війні та злочинові використання сексуального насильства як зброї
  • Пон, 19/06/2023 - 18:49

У Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту Папа Франциск закликає ніколи не втомлюватися говорити “ні” війні, “ні” насильству, та звертається зі словами підтримки до постраждалих.

 

«Сексуальне насильство, що використовується як зброя на війні, на жаль, є широко розповсюдженою реальністю. Ми повинні засуджувати цей ганебний злочин і ніколи не втомлюватися говорити “ні” війні, “ні” насильству».

«Жертвам сексуального насильства під час конфліктів, кожній дитині і дорослому, які були поранені, кажу: в той час, як насильники ставляться до вас як до предметів, Господь бачить вашу гідність і повторює вам: “Ви дорогоцінні в Моїх очах, бо ви гідні пошани, і Я люблю вас” (Іс 43,4)».

Серією твітів, як з’явилися на дев’яти різномовних аккаунтах Папи Римського, Святіший Отець звернувся із закликами, приуроченими до Міжнародного дня боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, який 19 червня відзначається під егідою ООН. Дата була обрана на честь ухвалення 19 червня 2008 року резолюції Ради Безпеки 1820 (2008), в якій та засудила сексуальне насильство як тактику ведення війни.