Папа: ніколи не втрачати почуття подиву в наукових дослідженнях
  • Втр, 20/06/2023 - 17:38
Вітаючи учасників цьогорічної літньої школи, організованої Ватиканською обсерваторією, Папа Франциск побажав, аби дослідження неосяжного всесвіту супроводжувалося постійною відкритістю на новизну, яка може здивувати.

Папа Франциск надіслав вітальне послання цьогорічним учасникам Літньої школи Ватиканської обсерваторії, запросивши їх ніколи не втрачати почуття подиву у своїх дослідженнях і в житті, продовжуючи спостерігати за Всесвітом за допомогою дедалі досконалих засобів.

«Останнім часом ми всі були зачаровані великими відкриттями про Всесвіт, які нам надали астрономи», – пише він, зазначаючи, що «чудові зображення, надіслані новим космічним телескопом Джеймса Вебба, залишають нас під враженням», додавши, що «коли обсерваторія Віри Рубін почне діяти, вона дасть нам змогу побачити, як Всесвіт росте та змінюється на наших очах». Святіший Отець підкреслив, що неосяжність Всесвіту, який ми відкриваємо, особливо вражає. Це особливо підкреслив псалмоспівець, коли писав: «Коли на небеса спогляну, твір твоїх пальців, на місяць та на зорі, що створив єси, то що той чоловік, що згадуєш про нього, або людська істота, що про неї дбаєш». (Пс 8,4-5).

Керуватися любов’ю до істини

«Безмежність Всесвіту завжди викликала подив», – пише Єпископ Риму, що «може здаватися приголомшливим, навіть страшним». «Ви, молоді науковці 21-го століття, прагнете під час цієї літньої школи охопити неосяжність Всесвіту та отримати інструменти, які допоможуть знайти зерна зрозуміння серед постійного потоку нових даних», – продовжив він. Однак, застерігає Папа, «всі ми знаємо, що незважаючи на наявність найкращих засобів, якість результату залежить від майстерності майстра». «Велика спокуса, як у науці, так і у філософії, полягає в тому, щоб намагатися отримати лише ті відповіді, яких ми очікуємо, тоді як ми також здатні піддатися здивуванню будь-якою незапланованою новизною», – зазначив він.

Святіший Отець заохотив учасників школи не задовольнятися результатами свого навчання, доки вони їх також не здивують, а також закликав їх пам’ятати про «інші вікна, які можуть показати важливу дійсність, таку як співчуття чи любов», які вони «зустрічають також у дружбі, що зростає» між ними в ці дні. Наступник святого Петра заохотив «ніколи не втрачати цього почуття подиву як у своїх дослідженнях, так і в житті». Він побажав учасникам, щоб вони завжди керувалися любов’ю до істини та подивом до всього, «що пропонує кожен фрагмент всесвіту».