Папа: нищення критичної інфраструктури загрожує гуманітарною катастрофою
  • Нед, 24/03/2024 - 14:44
Завершуючи велелюдне богослужіння на площі Святого Петра у Ватикані, Папа Франциск закликав не забувати у своїх молитвах про стражденну Україну, скеровуючи думку до тих, хто опинився без електропостачання через нещодавні обстріли інфраструктурних об’єктів.
 

У неділю, 24 березня 2024 р., Папа Франциск очолив на площі Святого Петра у Ватикані Євхаристійне богослужіння з нагоди Вербної неділі. Воно завершилося проказуванням молитви «Ангел Господній», перед яким Святіший Отець звернувся із кількома словами до учасників спільної молитви.

Вітаючи паломників з різних частин Італії та світу, Наступник святого Петра закликав не забувати про народи, що страждають від війни, виокремивши Україну. «Дорогі браття і сестри, Ісус увійшов до Єрусалиму як смиренний і мирний Цар: відкриймо Йому свої серця! Тільки Він може визволити нас від ворожнечі, ненависті та насильства, бо Він є милосердям і прощенням гріхів. Молімося за всіх наших братів і сестер, які страждають внаслідок війни; в особливий спосіб я маю на думці стражденну Україну, де дуже багато людей опинилися без електропостачання через інтенсивні обстріли інфраструктури, які, крім того, що спричиняють смерть і страждання, несуть ризик ще більшої гуманітарної катастрофи. Будь ласка, не забуваймо про Україну-мученицю і згадаймо також про Газу, яка дуже страждає, і про численні інші місця, де точиться війна», – закликав Папа.

Святіший Отець також скерував думку до Колумбії, де кілька днів тому в Спільноті «Сан-Хосе-де-Апартадо», відзначеної 2018 року як приклад зусиль на підтримку солідарної економіки, миру та прав людини, кілька днів тому були вбиті молода жінка та підліток. Він також запевнив у молитві за жертви «підлого теракту в Москві», скоєного передучора. «Нехай же Господь прийме їх у своєму мирі та втішить їхні сім'ї. Нехай же Він наверне серця тих, хто задумує, організовує та здійснює ці нелюдські дії, що ображають Бога, Який наказав: "Не вбивай"», – сказав Папа, запросивши на завершення звернутися в молитві до Пречистої Діви Марії. «Вчімося від Неї, як бути близько біля Ісуса під час Великого Тижня, щоб прийти до радості Воскресіння», – мовив він, розпочавши проказування молитви «Ангел Господній».