Папа отримає рапорт комісії, що розслідувала справу Меджугор’я
  • Птн, 17/01/2014 - 14:40

Рапорт комісії, що розслідує ймовірні об’явлення Матері Божої у Меджугор’є у Боснії і Герцеговині Папа отримає у п’ятницю, 17 січня.

Нагадаємо, комісію призначив ще чотири роки тому Папа Бенедикт XVI. На чолі комісії стоїть італійський кардинал Камілло Руїні. Окрім згаданого кардинала, до складу комісії увійшли кардинал Йозеф Томко – колишній префект Конгрегації євангелізації народів, кардинал Вінко Пуліч із Сараєва, кардинал Йосип Бозаніч із Загреба, кардинал Хуліан Ерранс – колишній голова Папської ради у справах юридичних текстів, і кардинал Анджело Амато, префект Конгрегації у справах канонізацій. У роботі цього зібрання брали участь також о.професор Здислав Кіяс OFMConv, доповідач у Конгрегації з питань канонізацій, та о.прелат Кшиштоф Никель із Конгрегації віровчення (як секретар комісії). У складі є також лікарі, психологи і хорватські теологи, серед яких: психолог о. д-р. Мійо Нікіс, історик і теолог о. д-р. Франьо Топік і с. Вероніка Нела – д-р медицини і професор богослов’я у Папському університеті в Рієці.

Праця комісії включала окремі зустрічі з візіонерами з Меджугор’я, які з 1981 р. отримують послання Матері Божої. Вони проходили також медичні дослідження. Велися також розмови з особами пов’язаними з подіями у Меджугор’ї, в тому числі з о. Йозо Зовко, францисканцем, який був настоятелем того селища на початку ймовірних об’явлень.

За даними порталу Religión en Libertad, комісія завершила свою роботу ще рік тому, однак, з огляду на відставку Бенедикта XVI і вибір Папи Франциска, справу Меджугор’є було відкладено.

Меджугор’є знаходиться у дієцезії Мостар на терені Герцеговини. За словами групи молодих жителів цієї місцевості, 24 червня 1981 р. їм почала являтися Божа Матір, переказуючи послання. «Ці зустрічі тривають до сьогодні і пов’язані не з місцем (відбуваються також за межами Меджугор’є), але особами візіонерів. Безпрецедентність таких довготривалих об’явлень в історії і їх незавершеність є одними з головних причин, чому Католицька Церква не коментує їх надприродного характеру.

Поки що Апостольська Столиця підтримувала позицію єпископату колишньої Югославії, на думку якого не можна підтвердити надприродного характеру об’явлень, які почалися у Меджугор’є. Поки цього не станеться, не дозволено організовувати там офіційні паломництва. Але вірні, які сюди прибувають, повинні бути оточені душпастирською опікою. Щороку Меджугор’є відвідує 2 млн. осіб.

За матеріалами: Католицький Медіа-Центр / CREDO

 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць