Папа подякував добродійним організаціям за невтомну діяльність, що несе надію й утішення
  • Втр, 11/06/2019 - 10:21

У світі, сповненому страждань і смутку, діяльність католицьких добродійних організацій несе надію й утішення. На цьому наголосив Папа, приймаючи коло сотні учасників Пленарної Асамблеї Ради організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам.

Аудієнцією в Папи Франциска в понеділок 10 червня 2019 року розпочалась 92-га Пленарна Асамблея Ради організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам (R.O.A.C.O), яка триватиме до 12 червня.

Святіший Отець звернувся до них із закликом прислухатись до волання численних людей, яких останніми роками позбавили надії, згадавши, насамперед, Сирію, де чимало регіонів і надалі є нестабільними та існує високий ризик ще більшої гуманітарної кризи. Він із смутком згадав тих, кому бракує харчів, медичної допомоги, сиріт та вдів. Якщо серця людей є нечутливими, то не таким є серце Господа, який опікується ними з ніжністю силою батька, який захищає й провадить, наголосив він.

Далі Папа згадав Ірак, висловивши прагнення відвідати його наступного року та висловлюючи сподівання, що в країні переможе шлях миру та співпраці в побудові спільного добра всіх складових частин суспільства, також і релігійних.

А далі Папа Франциск мовив: «І не забуваю про Україну, щоб змогло досягнути мир її населення, чиї рани, викликані конфліктом, я намагався полегшити благодійною ініціативою, якій сприяло багато церковних організацій».

Його Святість сподівається на мирне і шанобливе співжиття в Святій Землі, що стане для всіх символом Божого благословення. Він згадав також і біженців з теренів, охоплених конфліктами, які прямують до Європи через море, не знаючи, який порт їх прийме. Папа Франциск гостро підкреслив, що Європа не хоче приймати мігрантів, що в пошуках надії рискують своїм життям, і, водночас, відкриває свої порти для суден, які перевозять дорогу зброю, здатну до руйнівних спустошень, не щадячи навіть дітей. «Саме це і є лицемірством, про яке я говорив!» – наголосив Папа.

Святіший Отець вказав, що в світі сповненому, страждань і смутку, невтомна діяльність католицьких добродійних організацій та інституцій, які представляють учасники цієї Асамблеї, несе надію й утішення. Він закликав учасників Пленарної Асамблеї посилити свої зусилля, щоб допомогти молодим людям зростати в людяності, вільними від будь-яких форм ідеологічної колонізації, з відкритими серцями й розумом, прагнучи майбутнього в повному мирі й добробуті, що нікого не дискримінує й не відкидає. «Я впевнений, – додав він, – що молодь відчуває сильний заклик до щирого й шанобливого братерства, до якого закликає Документ, підписаний в Абу-Дабі»

У вівторок після Святої Меси, яку очолить кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації для Східних Церков, який очолює згадану Раду, розпочнуться робочі засідання, присвячені становищу Церков в Індії, Ефіопії, на Далекому Сході, зокрема, в Сирії, та в Святій Землі. Про ситуацію в Україні доповідатиме Апостольський Нунцій Клаудіо Ґуджеротті.

Середа 12 червня буде присвячена молоді, зокрема, про покликання та формацію. Серед доповідачів буде також і представник України, о. Роман Демуш із Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

R.O.A.C.O (Рада організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам) була створена 1968 року Папою Павлом VІ і діє при Конгрегації для Східних Церков, об’єднуючи різні доброчинні фундації та координуючи їхню діяльність. Вона займається фінансовою підтримкою Церков у різних секторах їхньої діяльності, як от спорудження храмів, стипендії на навчання у вищих богословських та інших освітніх закладах, тощо. Раду очолює Префект Східної Конгрегації, а його заступником є Секретар цього ватиканського відомства. До цієї Ради входить майже 30 організацій з США, Німеччини, Швейцарії, Франції, Австрії, Канади, Бельгії, Нідерландів та Італії, а також Caritas Internazionalis.