Папа привітав італійський часопис «Il Messaggero» із 145-річчям
  • Пон, 19/06/2023 - 13:53

Вітаючи колектив часопису «Il Messaggero», Папа Франциск зосередився на значенні Ювілейного року 2025, відзначення якого, за його словами, не є виключно релігійною подією.

Розповідати новини, висвітлюючи різні обличчя країни та замислюючись над викликами, що стоять перед нею. Таким є завдання журналістів, яке Папа Франциск «хоче підбадьорити та підтримати, особливо в його етичному вимірі, беручи до уваги, що перебуваємо в суспільному та культурному контексті, в якому стає дедалі важче розпізнати правду, відрізняючи її від фейків». Про це йдеться у вітальному листі Святішого Отця для редакції італійського загальнонаціонального щоденного часопису «Il Messaggero» з нагоди його 145-річчя.

Під знаком Ювілею 2025

Оскільки в контексті своєї річниці часопис, серед іншого, зупинився на поглибленні значення наступного Святого Року, який Церква відзначатиме у 2025 році, Папа Франциск детальніше зупиняється на цій події, «яка зблизька стосуватиметься міста Риму, але стосується також Європи та всього світу». Рим, за його словами, «знову стане полюсом притягання для перезапуску християнського послання і відродження надії для тих, хто із життєвими тягарями та внутрішніми очікуваннями прибуватиме сюди як паломник».

«З багатої біблійної традиції ми успадковуємо значення Ювілейного року, насамперед, як сприятливого і слушного часу для того, щоб знову поставити в центр нашого життя примирення з Богом і один з одним, розірвавши кайдани зла, рабства і насильства, які спотворюють красу людської гідності», – пише Святіший Отець, зазначаючи, що проводячи такі заходи, Католицька Церква прагне нагадувати про важливість переосмислювання своєї ідентичності, пробити пробачення за свої промахи, з переконанням, що «Бог милосердя» примирить нас.

Не тільки релігійна цінність

Водночас, Папа нагадує, що не йдеться про релігійну практику, ціль якої в ній самій, але про процес, що залучає «всі міжособистісні стосунки, з наміром поширювати справедливіше та більш братерське бачення суспільства, в якому помилки та провини виправляються, тому, хто помилився, допомагають виправитися, справедливість відновлюється, через що створюються сприятливі обставини для примирення та будування більш солідарного, й насамперед людяного світу».

«У цьому сенсі Ювілей має не лише релігійне значення, але й передбачає етичне, моральне, соціальне та культурне відродження, здатне загоїти рани, завдані несправедливістю та різними формами насильства, подолати економічну нерівність та дискримінацію, відродити колективний клімат довіри та надії, а також ініціювати процеси цілісного людського зростання, з особливою увагою до найслабших і найуразливіших», – наголошує Святіший Отець, підсумовуючи, що йдеться про рік, під час кого потрібно втілювати біблійну тему «визволення» в усіх її антропологічних та спільнотних наслідках.