Папа прийняв у Ватикані Президента Кабо-Верде
  • Птн, 14/06/2024 - 13:44
У центрі уваги переговорів – виконання двосторонньої угоди, суспільно-економічна ситуація в країні, міграція та війни, що тривають у світі.

У п’ятницю, 14 червня 2024 р., Папа Франциск прийняв у Ватикані Президента Кабо-Верде Жозе Марію Перейру Невеса. Ватиканська пресслужба повідомляє, що розмова тривала приблизно двадцять хвилин. Під час обміну подарунками Святіший Отець подарував гостеві, крім традиційної добірки спеціальних видань документів понтифікату, бронзову композицію «Будьте посланцями миру», що зображає голуба з оливковою гілкою. Жозе Перейра подарував добірку книг про нещодавню історію своєї країни.

 

Опісля Президент Кабо-Верде зустрівся із кардиналом Пʼєтро Пароліном, Державним Секретарем Святого Престолу, разом із архиєпископом Полем Річардом Ґаллаґером, Секретарем, відповідальним за стосунки з державами і міжнародними організаціями. В комюніке за підсумками зустрічі зазначається, що під час переговорів у Державному Секретаріаті було підкреслено добрі двосторонні стосунки між Святим Престолом і Кабо-Верде, зупинившись на деяких аспектах суспільного та економічного життя країни та на виконанні двосторонньої угоди від 2014 року. Також відбувся обмін думками про міжнародні події, звертаючи особливу увагу на безпекові проблеми, конфлікти в світі, міграційні явища та торгівлю людьми.