Папа про підсумки візиту до Мексики і паломництва до Ґвадалупе
  • Нед, 21/02/2016 - 14:46

«Нехай же Пресвята Богородиця й надалі супроводить нас на шляху дружби та єдності!» – побажав Папа Франциск перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 21 лютого 2016 р., згадуючи про свою нещодавню зустріч з Главою Російської Православної Церкви. Своє традиційне недільне слово до вірних, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, він присвятив підсумкам своєї нещодавньої Апостольської подорожі.

У світлі того, що друга неділя Великого Посту у Церкві латинського обраду ставить у центрі літургійних роздумів подію Преображення Господнього на горі Тавор, Святіший Отець зазначив, що Апостольська подорож, яку він звершив цими днями, «була досвідом переображення». «Господь, – пояснив він, – показав нам світло Своєї слави у тілі Своєї Церкви, Свого святого люду, який живе на цій землі. У тілі, часто пораненому, в народі, часто утисненому, зневаженому, непошанованому в своїй гідності. У дійсності, різні зустрічі, які я пережив у Мексиці, були наповнені світлом: світлом віри, яке переображує обличчя та просвітлює шлях».

За словами Папи, духовним стержнем цього паломництва були відвідини санктуарію Матері Божої в Ґвадалупе, а нагода провести час в тихій молитві перед образом Матері була першочерговою його метою. «І дякую Богові за те, що дав мені змогу це зробити, – сказав він. – Я споглядав на Неї, і сам став перед поглядом Тієї, в очах Якої відбиті очі поглядів всіх Її дітей, в яких зібраний біль з приводу насильства, викрадень, убивств, визискування багатьох убогих людей».

Зазначивши, що Ґвадалупський санктуарій, зберігаючи пам’ять про об’явлення Діви Марії індіанцеві Хуанові Дієґо на світанку «євангелізації континенту», що стала початком «нової цивілізації, яка є плодом зустрічі між відмінними культурами», Наступник святого Петра підкреслив, що саме таку спадщину Господь доручив Мексиці: «оберігати багатство різноманітності й, одночасно, виявляти гармонійність спільної віри, щирої та міцної, супроводжуваної великим зарядом життєрадісності та людяності».

«Як і мої попередники, також і я поїхав туди, щоб утвердити у вірі мексиканський народ, але, одночасно, щоб самому в ній утвердитися, і я повними пригорщами прийняв цей дар, щоб він спричинився до добра всієї Церкви», – зазначив Святіший Отець, вказавши на те, що прикладом того, про що він говорить, є мексиканські родини, «які з радістю прийняли Христового посланця», залишивши йому «світлі свідчення живої віри, яка переображує життя». І це, за його словами стосується також «молоді, богопосвячених осіб, священиків, робітників, в’язнів».

Склавши подяку Господу Богу й Ґвадалупській Пресвятій Богородиці за дар цієї подорожі, а також всім, хто докладав зусилля для її проведення, Глава Католицької Церкви закликав паломників піднести особливу подяку Пресвятій Тройці за те, що «Вона забажала, аби в рамках цього візиту на Кубі відбулася зустріч між Папою та Московським Патріархом», якої також прагнули його попередники.

«Також і ця подія є пророчим світлом Воскресіння, якого світ сьогодні потребує, як ніколи раніше. Нехай же Пресвята Богородиця й надалі провадить нас шляхом дружби та єдності», – сказав Святіший Отець, заохотивши піднести молитву до Богородиці, Яка прославилася в іконі Казанської Богоматері, копію якої він отримав у подарунок від патріарха Кирила.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць