Папа: просімо перед вертепом миру для народів, які страждають від війни
  • Срд, 20/12/2023 - 12:19

Наприкінці загальної аудієнції, що відбувалася перед Різдвом, Папа Франциск окремо згадав про страждання дітей, які переживають жахіття війни, заохочуючи всіх не забувати молитися за мир, особливо, в Палестині, Ізраїлі та Україні. Він також склав співчуття постраждалим від землетрусу на півночі Китаю.

«Не забуваймо про людей, про народи, що страждають від лиха війни. Війни – це завжди поразка. Не забуваймо про це», – закликав Папа Франциск, завершуючи свою середову зустріч з паломниками, наголошуючи ще раз, що війни є поразкою, і заробіток з них мають хіба лиш виробники зброї. Наприкінці загальної аудієнції 20 грудня 2023 р. Святіший Отець знову закликав не забувати про Палестину, про Ізраїль та, вказуючи на присутність Посла України при Святому Престолі, «про мученицьку Україну, яка дуже страждає».

«І подумаймо про дітей, які переживають війну, про речі, які вони бачать. Приходімо до вертепу та просімо в Ісуса миру. Він – князь миру», – сказав Папа, розпочавши проказування молитви «Отче наш», після якої уділив усім своє благословення.

Трохи раніше, перед тим, як привітати італомовних прочан, Святіший Отець скерував свою думку до жертв і поранених внаслідок руйнівного землетрусу, що в понеділок стався у китайських провінціях Ґаньсу та Цінхай. Він звернувся із запевненням у своїй близькості та молитві до всіх, хто страждає від наслідків стихійного лиха, а зі словами підбадьорення – до рятувальних служб, призиваючи «на всіх благословення Всевишнього, щоб приніс розраду і полегшення в їхньому горі».