Папа: рухи оновлюють Церкву через здатність до діалогу на служінні місії
  • Срд, 03/05/2023 - 10:18

Церковним рухам і групам присвячений молитовний намір, призначений для Всесвітньої мережі молитви Папи на травень.

 

«Молімося за те, щоби церковні рухи та групи кожного дня відкривали свою місію, яка є євангелізаційною місією, віддаючи свої дари на служіння потребам світу», – таким є молитовне намірення, призначене на травень 2023 року, яке Папа Франциск пропонує членам Всесвітньої мережі молитви, яка продовжує традиції заснованого в ХІХ столітті «Апостольсьтва молитви».

У відеоролику, яким на початку кожного місяця він особисто представляє свої молитовні наміри, Святіший Отець стверджує, що «рухи – це дар, це багатство Церкви!». Він пояснює: «Рухи оновлюють Церкву завдяки своїй здатності до діалогу на служінні євангелізаційній місії. У своїй харизмі вони кожного дня відкривають нові способи показувати привабливість і новизну Євангелія».

Відеоряд приготований у співпраці з Дикастерією в справах мирян, сім’ї та захисту життя, серед завдань якої – супроводжувати зародження та розвиток мирянських організацій і церковних рухів. Ролик розповідає про життя різних рухів у різних контекстах на всіх континентах. Можемо побачити португальських скаутів, які несуть хрест Світових днів молоді, представників Неокатехуменальної дороги, що євангелізують на вулицях американських міст, місіонерів руху «Шалом» на Мадагаскарі та членів «Спільності й визволення» на Філіппінах, членів Спільноти святого Егідія, що зустрічають біженців, фоколяринів, які збираються прибирати забруджений пляж, та інших.

Як зазначає Папа, вони «здаються відмінними», а ці відмінності є плодом Святого Духа, і хоч говорять різними мовами, «але завжди розуміючи одні одних і стаючи зрозумілими іншим». Вони допомагають єпископам і парафіям, уникаючи спокуси «зосередження на собі». З цього випливає заклик до членів цих організацій: «Завжди перебувайте в русі, відповідаючи на спонуки Святого Духа, на виклики, на зміни сьогоднішнього світу. Перебувайте в гармонії Церкви, бо гармонія – це дар Святого Духа».


Паломництво Святими місцями