Папа скасовує титули за заслуги перед Ватиканом
  • Нед, 23/06/2013 - 12:07

Папа Франциск вирішив відмінити традицію надання почесного титулу Джентельмена Його Святості за заслуги перед Ватиканом. Цей звичай Папа вважає архаїчним, непотрібним і шкідливим, – написала в суботу газета «Corriere della Sera».

Відмова від титулів і пов'язаного з ними церемоніалу та парадних фраків – це наступний крок Папи Франциска, який прагне простоти, скромності та не хоче, щоби Ватикан і його найближче оточення трактували як двір.

Згідно з найбільшою італійською газетою, Папа Франциск «навіть не хоче чути» про надання почесного титулу Gentiluomo del Papa, тобто світського сановника Папського Дому, особам, які працювали для Ватикану, чи його благодійникам. Папа не має наміру визнавати такого титулу, що дає право – як прийнято вважати – для членства в «найбільш ексклюзивному клубі світу».

Цю відзнаку отримали, наприклад, спадкоємці найстаріших аристократичних родин Риму. Імена її власників з'являються в папських щорічниках.

Однак кавалером Його Святості – нагадує газета – став також, наприклад, колишній глава урядового комітету у справах громадських робіт Анджело Балдуччі, якого звинувачують в Італії в гігантських зловживаннях та участі в секс-скандалі.

Цей титул, що присвоюється за заслуги перед Святим Престолом, Балдуччі отримав за участь в організації святкування Великого Ювілею 2000 року в Римі. Його позбавили цієї гідності 2010 року.

 Титул сановника Папського дому з 2007 року має нещодавно заарештований колишній номер два італійських спецслужб, а останнім часом їхній радник Франческо Ла Мотта, якого звинуватили в розкраданні 10 мільйонів євро з фонду на утримання церков.

Варто нагадати, що у фінансових скандалах були задіяні в минулому також й інші володарі титулу Джентльмен Його Святості, який запровадив разом з цілим церемоніалом та привілеями щодо участі в офіційних папських аудієнціях Папа Павло VI 1968 року.

За матеріалами: deon.pl