Папа: слухати голос Бога, аби уникати закам’янілості серця
  • Птн, 29/03/2019 - 12:00

Якщо людина не прислухається до Господнього голосу, її серце твердіє і вона стає на крок ближче до того, аби знеславити, чи відкинути Його. На цьому наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час Святої Меси в «Домі Святої Марти».

Проповідуючи 28 березня 2019 р. під час ранкової Святої Меси в «Домі Святої Марти», Папа Франциск застановився на першому літургійному читанні дня, в якому Бог, устами пророка Єремії, просить свій народ слухати Його: «Слухайте Мій голос, і Я буду Богом вашим, а ви будете Мені народом» (Єр 7, 23), і скаржиться на свій народ: «Вони ж не слухали й не нахиляли вуха свого, а йшли за власними думками в запеклості свого злого серця» (Єр 7, 24).

Кого ми слухаємо?

Святіший Отець зазначив, що нас постійно оточують численні голоси – радіо, телебачення, сусідів – які ми постійно слухаємо, але ми не завжди прислухаємося до голосу Господа; ми знаємо, що Бог існує, але вся наша увага звернена на інші речі. Далі в біблійному уривку йдеться про те, що Бог посилав до свого народу різних пророків: «І хоч я посилав до вас усіх слуг моїх пророків, часто, день-у-день, ви ж не слухали мене, не нахиляли свого вуха; ні, ставали дедалі більш тугошиїми» (Єр 7, 25-26).

Великий Піст – час для іспиту серця

Уривок з книги Єремії закінчується сумними словами: «Вірність зникла». Святіший Отець зазначив, що сьогодні Церква закликає нас запитати себе: «Чи я втратив, або чи втратила, вірність Господеві?». Він наголосив, що вірність стосується, насамперед, не зовнішніх дій, а серця. «Великий Піст, – додав він, – існує саме для того, щоб робити іспит власного серця».

«Хто не зі мною, той проти мене», – говорить Христос

Далі проповідник прокоментував євангельський уривок, в якому Ісус вигнав біса з німого чоловіка: «Сталося так, коли біс вийшов, німий заговорив, – а люди дивувалися. Деякі ж з них сказали: «Вельзевулом, князем бісівським, Він бісів виганяє» (Лк 11, 14). Наступник святого Петра пояснив, що Христос вчиняв чуда, оздоровлював недужих «для того, аби показати також силу оздоровлення наших душ і наших сердець», а люди із зачерствілими серцями «знеславлювали Його», говорячи, що Він виганяв біса тією ж силою. Отже, їхнє закам’яніле серце призвело до знеславлення Христа; а наступний, останній і безповоротній крок, за словами Папи, – це відкинення Господа.

Наприкінці цього євангельського уривку знаходимо Христові слова: «Хто не зі мною, той проти мене», що, як зазначив проповідник, є подібними до старозавітних слів: «Вірність зникла», бо вони спонукають нас замислитися над тим, чи ми вірні Христові, чи чинимо щось такого, що знеславлює Його.

Повернутися до Господа

Папа Франциск завершив свою проповідь, пригадуючи, що ми всі покликані до того, щоб повернутися до Господа. «Поверніться до мене усім вашим серцем, – закликає Бог устами пророка Йоіла. – Поверніться до Господа, Бога вашого, бо Він благий і милосердний, довготерпеливий і многомилостивий» (пор. Йл 2, 12 -13 ). Проповідник наголосив, що Чотиридесятниця – це час для того, аби відкрити серця на Боже милосердя.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць