Папа студентам в Азії: потребуємо братерства, що шанує точку зору іншого
  • Чтв, 28/09/2023 - 14:16

В рамках ініціативи «Будуємо мости», Папа Франциск провів онлайн зустріч із студентами католицьких університетів Індії, Непалу та Пакистану, обговоривши з ними сучасні проблеми.

26 вересня 2023 року відбулася дистанційна віртуальна зустріч Папи Франциска з дванадцятьма студентами католицьких університетів Індії, Непалу та Пакистану. Ця зустріч була третьою, що проведена в рамках ініціативи «Будуємо мости» та є результатом співпраці між Папською комісією для Латинської Америки та Інститутом душпастирських студій при «Loyola University», що в Чикаго, як відповідь на заклик Святішого Отця залучати молоді покоління в будування синодальної Церкви. Попередньо такі зустрічі відбулися зі студентською молоддю Латинської Америки та Субсахарської Африки в лютому та в листопаді минулого року.

Напередодні Синоду, молодь Південної Азії поспілкувалася зі Святішим Отцем про релігійну свободу та свідчення, булінг та самогубства серед молоді, соціальні мережі та медіаграмотність. В інтенсивному діалозі на плаформі Zoom, молоді особи із довір’ям висловили свої мрії про краще майбутнє, труднощі та розчарування, пов’язані з неможливістю вільно сповідувати свою віру, а також страх побачити, як вона похитнеться.

Пам’ятати, що Бог має для кожного план

Студенти із країн, де християни становлять меншість, розповіли Папі Францискові про дискримінацію, упередження та переслідування з боку сектантських, а іноді й фундаменталістських організацій. Папа зізнався, що був дуже зворушений їхніми свідченнями. Єпископ Риму висловив думку, що причиною дискримінації «є зведення суспільних цінностей до ідей». Відповіддю перед обличчям такої великої кількості секуляризму, на думку Папи Франциска, може бути лише свідчення, обґрунтоване «думкою про те, що Бог має щодо мене задум». «Пам’ятайте про мужність ваших батьків, які визнали Ісуса Спасителем», – сказав Святіший Отець заохотивши їх мріяти про те, щоб могли жити з різними точками зору, але з рукою, простягнутою до ближнього, вмінням прощати та свідчити.

Не забувати про своє коріння

Студентці, що емігрувала до іншої країни та боїться втратити свою культурну та релігійну ідентичність, Папа пригадав, що у день П’ятидесятниці Святий Дух дозволив усім розуміти один одного. Він також підкреслив, що «ті, хто перебуває в діаспорі, починають нову подорож, однак, не забуваючи про своє коріння».

Вислухавши проблеми студентів з Азії, Папа застеріг, щоб «не піддаватися спокусі все стандартизувати». Спілкуючись на актуальні теми освіти, медіаграмотності, цифрових технологій та виклики сучасного інтернету, Наступник святого Петра зазначив, що «спеціалізація потрібна, але без втрати зв’язку з цілісністю і зв’язку з гармонією».

Папа також наголосив на важливості братерства й діалогу. Адже, за його словами, деякі християни, є «ідеологічними екстремістами», які перетворюють Євангеліє на ідеологію. «Тоді як діалог вимагає відваги, щоб вислухати пропозицію іншого і відповісти: це творить братерство», – підкреслив Папа Франциск.


Паломництво Святими місцями