Папа створив Комітет фінансової безпеки Ватикану
  • Птн, 09/08/2013 - 00:02

 8 серпня був опублікований Апостольський лист Папи Франциска у формі "motu proprio" щодо боротьби з фінансовими злочинами.

Продовжуючи діяльність Бенедикта XVI у сфері боротьби з незаконними операціями у фінансовій сфері, Франциск своїм Апостольським листом підтверджує намір Святого Престолу протистояти відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення. Папа зазначив, що хоче "підтвердити готовність Святого Престолу користуватися принципами і юридичними інструментами, розробленими міжнародним співтовариством" в цій сфері. Згідно з новим документом Понтифіка, всі дикастерії Римської курії, структури і співробітники Святого Престолу, некомерційні організації, що мають юридичний і канонічний статус і знаходяться на території міста-держави Ватикан, зобов'язані діяти згідно з ватиканськими законами у сфері боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму, а також дотримуватися заходів, прийнятих проти суб'єктів, які загрожують миру та міжнародній безпеці.

Документ передбачає суворий контроль за ватиканськими установами, пов'язаними з фінансовою діяльністю. Його слід здійснювати Відділу фінансової інформації Святого Престолу. Цей захід приймається за рекомендацією комітету Ради Європи з боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму "Moneyval".

У апостольському посланні Святішого Отця йдеться також про створення Комітету фінансової безпеки, статус якого доданий до папського документа. Мета цієї структури полягає в координації діяльності компетентних органів Апостольської Столиці і міста-держави Ватикан у сфері запобігання та боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.

За матеріалами http://be.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць