Папа: у світі, розділеному егоїзмом, ділитися дарами розмаїття
  • Пон, 29/04/2024 - 16:11
Приймаючи разом учасників генеральних капітул Згромадження синів милосердної любові та Згромадження братів святого Гавриїла, Папа Франциск поділився думками про капітулу як про момент благодаті та синодальності, щоб актуалізувати в сучасних обставинах харизму засновників.

У понеділок, 29 квітня 2024 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції представників Згромаджень Синів милосердної любові, відомих як каноссіянсці, та Братів святого Гавриїла, з нагоди їхніх генеральних капітул та ювілеїв їхніх засновників: 250-річчя від дня народження святої Магдалини з Каносси та 350-річчя від дня народження святого Луї Марії Ґріньйона де Монфора.

Момент синодальності та благодаті

Звертаючись спочатку до обох груп, Святіший Отець зазначив, що капітули є «фундаментальними синодальними моментами» в житті кожного чернечого згромадження. «В першу чергу їм доручено захист спадщини намірів і задумів, які Святий Дух влив у ваших засновників, і всього того добра, яке з цього виплило», – сказав він, підкреслюючи, що капітули також є «моментом благодаті», який слід переживати «насамперед у слухняності до дії Святого Духа, творячи вдячну пам'ять про минуле, звертаючи увагу на теперішнє – слухаючи один одного і відчитуючи знаки часу, й дивлячись у майбутнє з відкритим і довірливим серцем, дбаючи про особисту та суспільну перевірку й оновлення».

 

Горіти, що запалювати

Промовляючи до каноноссіянців, які відзначають 250-річчя від дня народження засновниці, Папа Франциск зауважив, що свята Магдалина з Каносси «у світі, що був не менш складним, як наш», посвятилася тому, щоб «дбати про те, що пізнавали та любили Ісуса, Який не є любленим, бо не є знаним». У цьому контексті він похвалив тему, яку вони обрали для капітули «Той, хто не горить, той не запалює», зауваживши, що його засмучує, коли зустрічає богопосвячених осіб, які більше схожі на пожежників, як на людей, які палають, що запалювати. «Свята Магдалина показала вам, як долати труднощі: з очима, зверненими на Розп'ятого, і руками, відкритими для останніх, найменших, убогих і хворих, щоб з радістю і простотою піклуватися, виховувати і служити своїм братам і сестрам. Коли шлях стає важким, робіть так, як вона: вдивляйтеся в розп'ятого Ісуса, вдивляйтеся в очі і рани бідних, і побачите, що поступово відповіді пробиватимуться до ваших сердець з дедалі більшою ясністю», – заохотив Святіший Отець.

Цінний дар розмаїття

Звертаючись до послідовників святого Луї Марії Ґріньйон де Монфора, які також готуються відзначати важливий ювілей, Папа звернув увагу на те, що Згромадження Братів святого Гавриїла зродилося із «невеликої групи мирян-помічників великого проповідника», а сьогодні нараховує «понад тисячу ченців, задіяних у допомозі в душпастирстві, в суспільному і загальнолюдському сприянні та в освіті, особливо підтримуючи сліпих і глухонімих» в 34 країнах. Темою своєї капітули вони обрали «Слухати й діяти з мужністю», на що Наступник святого Петра зауважив, що слухання та мужність – це дві риси, які потребують «покори та віри». «Вам також Провидіння дарувало багатство розмаїтої міжнародності: вона принесе чимало користі для вашого зростання та апостольства, якщо ви вмітимете нею жити, приймаючи та конструктивно ділячись різноманіттям, як між собою, так і з усіма. Це важливе послання, особливо в нашому світі, часто розділеному егоїзмом і партикуляризмом: різноманітність – це дари, якими треба ділитися, різноманітність – це дорогоцінні дари! Будьте пророками цього своїм життям», – закликав Святіший Отець.