Папа: в охороні здоров’я наукові дослідження повинні бути зосереджені на особі
  • Пон, 18/12/2023 - 17:50

Папа Франциск прийняв на аудієнції спільноту регіональної лікарні ім. Франческо Мюллі, що є церковною структурою, заснованою дев’ять століть тому, поділившись з ними думками про місію церковної лікарні в сучасній системі охорони здоров'я та освіти.

Місце, що поєднує християнське натхнення з професійністю та медичними і технологічними інноваціями. Так Папа Франциск охарактеризував діяльність лікарні ім. Франческо Мюллі, що діє в місцевості Аквавіта-делле-Фонті поблизу південноіталійського міста Барі. Вона була заснована ще 1158 року, а сьогодні, здійснюючи функції регіонального закладу охорони здоров’я, зберегла також свій статус церковної інституції, що належить місцевій дієцезії. «Це ще більше кидає виклик нашій відповідальності як Церкви», – сказав Святіший Отець, приймаючи колектив і керівництво шпиталю на аудієнції в понеділок, 18 грудня 2023 року. В цьому контексті він зупинився на «двох суттєвих аспектах» їхньої діяльності, якими є «ставити в центрі людську особу» та «сприяти науковим дослідженням».

Цінний ресурс для території

Щодо першого, Папа згадав про те, що ця лікарня була заснована ще у ХІІ столітті як «шпиталь для вбогих хворих», а сьогодні її працівники залишаються вірними старанням своїх попередників, завдяки чому стали «динамічною дійсністю в постійному зростанні», так що відкриті нещодавно нові корпуси можуть запропонувати понад 600 ліжок для стаціонарних хворих, і де працюють понад тисяча працівників з професіоналізмом і самопожертвою. «Я високо ціную відкриття в структурі лікарні поліамбулаторії для мігрантів, створеної у співпраці з дієцезіальним Карітасом, яка спирається на волонтерські послуги всього лікарського та медперсоналу. Це прекрасно та свідчить про дух, в якому ви виконуєте своє служіння», – сказав Святіший Отець, підкресливши, що з огляду на це лікарня «Мюллі» є «цінним ресурсом як для своєї території, так і на національному рівні».

Взаємообмін, який збагачує

Переходячи до другого аспекту, Папа відзначив співпрацю медичного закладу з різними університетами, й той факт, що здобувши акредитацію Міністерства університетів і досліджень, він отримав статус університетської лікарні, запустивши власні навчальні програми. «Це дуже важлива мета, яка, з одного боку, дозволяє наявним працівникам охорони здоров'я виконувати визнану роботу як в академічній, так і в медичній сферах на своїй території, а з іншого боку, дає можливість кращим місцевим умам не емігрувати: еміграція – це проблема, яка збіднює території, і ми це знаємо. Натомість це може заохотити інших професіоналів високого рівня приїжджати і працювати в Італії, в рамках збагачувального обміну навичками, що охоплює ширші перспективи», – сказав Святіший Отець.